Terapie pro Vincenta

Most / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Terapie pro Vincenta

Amount raised 0 Kč of 42 000 Kč goal
Left -523 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 08. November 2022

Help by sharing

Syn Vincent bojuje již 7,5 let s následky dětské mozkové obrny. Na našem chlapečkovi se krvácení do mozku projevilo tak, že sice chodí, ale zakopává, padá, točí nožičky dovnitř, nepoužívá levou ruku. Jako jeho maminka mu tak musím neustále připomínat, že ji má – proto chodíme na ergoterapii. Dále také docházíme na logopedii, a protože možnosti na pojišťovnu jsou přetížené a terapie by nestačily, platíme ještě pravidelně nadstavbové hodiny, aby to také k něčemu bylo. Moc se s manželem společně snažíme a chystáme syna na nástup do 1. třídy, kde bude muset mít asistenta.

Vincent má k tomu všemu epilepsii s čímž se pojí i vývojová dysfázie, to znamená, že má momentálně opožděné centrum řeči, když mluví, tak příliš neartikuluje, rozumí mu jen nejbližší okolí. Také mívá afektivní záchvaty, které se projevují tak, že kope, hází věcmi, křičí a nezvládá emoce.

Citace: Fyzioterapeutka nám poradila, že na srovnání těla i na psychickou rovnováhu je dobrá hipoterapie.

Ta by byla určená primárně pro Vincenta, ale pokud by se vybralo více finančních prostředků, byli bychom velmi rádi, kdyby jí mohla absolvovat i naše mladší dceruška Jasmínka, která trpí elektivním mutismem. Což je psychická kondice, kdy dítě není schopno pít, jíst, nebo chodit na WC, mimo svůj domov. Proto je naše dcerka ve školce vždy jen půl den. Pracuji totiž na půl úvazku jako asistentka pedagoga.

Bylo by opravdu skvělé, kdyby se hipoterapie mohla účastnit i právě Jasmínka. Bráškovou kondicí trpí, i když se jí snažíme věnovat, jak jen můžeme. Vnímá, že Vincentovi věnujeme opravdu hodně času a energie. Navíc Jasmínka přijímá i jeho způsob řeči, a tak je pro ni těžké začlenit se do kolektivu s ostatními dětmi. Například ve školce vůbec nemluví.

Bydlíme na vesnici – máme slepice, křepelky i pejska – královského pudla, kterého vychováváme, a který má na děti také terapeutický účinek. Mají hezký vztah ke zvířátkům a opravdu věřím, že by jim právě hipoterapie oběma pomohla.

Prosím podpořte nás, abychom mohli dopřát našim dětem, nebo alespoň Vincentovi terapii, která je potřeba. Všude tam, kde to jde, hradíme pomůcky a terapie sami, ale toto už je opravdu naprosto nad naše finanční možnosti.

Děkujeme.