Technická podpora pro Mezinárodní legii územní obrany Ukrajiny

Ukrajina / Organizer: Česká stopa z. s. ue.apots-aksec@levap.sela

0 %

Technická podpora pro Mezinárodní legii územní obrany Ukrajiny

Amount raised 1 003 726 Kč of 1 032 192 Kč goal
Left 123 days
97 % z původního cíle
The campaign has ended 30. June 2024

Help by sharing

Jsme nedávno vzniklý spolek Česká stopa z. s. a od začátku války pomáháme na Ukrajině již, Veronika, Petr a Aleš. Pokud se o nás chcete odzvědět víc, mrkněte na naše stránky.

Nyní chceme podpořit Mezinárodní legii územní obrany Ukrajiny, 1. prapor Roty vojenské rozvědky, kde bojují také Češi. Potřebujeme vybrat finance na nákup nutného taktického vybavení: noční vidění, drony DJI a drony FPV a příslušenství.

Prosím, pomůžeme jim? Neměli bychom zapomínat, že bojují, abychom my nemuseli.

Děkujeme.

------------------------------

Více o situaci legie již necháme mluvit samotného velitele M., staršího seržanta:


„Dohromady je nás cca 30. Družstvo pěší rozvědky, družstvo aerorozvědky, družstvo palebné podpory a družstvo evakuace. Já velím jednomu z družstev. Byli jsme nasazeni v Kyjevské, Charkovské, Luhanské a Doněcké oblasti. Aktuálně působíme u Bachmutu. Jsme taková univerzální jednotka, dokážeme plnit úkoly od útočných po obranné, získávání informací o nepřátelských pozicích, jak techniky, tak i pěchoty. Co se zbraní týče, jsme vybaveni západním vybavením, jako například granátomet MK 19,v ozidla HUMWEE, kulomety browning a M249 karabiny M4 atd. Většina z nás už byla jednou či vícekrát raněna, ale vždy jsme se vrátili zpět do boje. Zničili jsme řadu ruské techniky, například samohybný minomet NONA,BMP2 či TIGR.

Finance ze sbírky chceme použít na noční vidění, drony DJI a drony FPV a příslušenství. Toto vybavení sice dostáváme, ale v nedostatečném počtu, jelikož v boji se jedná víceméně o spotřební, i když drahé zboží."

Rozhovor Arisu s Matyášem Zrno

26. 02. 2024

Arisu poskytl velmi zajímavý rozhovor s Matyášem o stavu na frontě a řekl i pár informací o sobě. Určitě doporučujeme shlédnout.

https://youtu.be/WAGcTWTmtig?si=h26TmDorhXKa22r7


Bachmutské předměstí

20. 02. 2024

Takto vypadá Bachmutské předměstí dnes, drony od Vás pracují i ubývají. Každý dron navíc je neocenitelná pomoc.

Na suchu

18. 02. 2024

Tak lidičky, po nákupu baterií na drony je Arisu a jeho jednotka na suchu. Ještě něco málo zůstalo a čeká nás nákup dronové pušky a i doplnění zásob dronů. Kluci teď o pár dronů přišli. Proto by mne moc potěšilo pokud byste praporu opět nepomohli. Pokud nemůžete poslat peníze, prosím alespoň o sdílení. Které by také pomohlo.

Patrons 1

2606

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2606. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

572 donations

300 Kč — Anonymous donor 22 minutes ago

252 Kč — Anonymous donor about 3 hours ago

373 Kč — Anonymous donor about 3 hours ago

373 Kč — Anonymous donor about 3 hours ago

500 Kč — Anonymous donor about 4 hours ago

1 000 Kč — Anonymous donor about 4 hours ago

2 000 Kč — Anonymous donor about 4 hours ago

“Za všechny proruské filcky z Twitteru. Sláva Ukrajině!”
500 Kč — Antonín Cetkovský about 4 hours ago

500 Kč — Anonymous donor about 5 hours ago

2 112 Kč — Anonymous donor about 5 hours ago