Tadeáškovi na invalidní vozík a další zdravotní pomůcky

Klatovy / Organizer: Klatovský spolek vinařů, z.s. zc.liame@lervazirij

{}
0 %

Tadeáškovi na invalidní vozík a další zdravotní pomůcky

Amount raised 144 629 Kč of 76 494 Kč goal
Left -315 days
189 % z původního cíle
The campaign has ended 02. October 2021

Help by sharing

Rodiče ročního Tadeáška z Klatovska se v současné době vyrovnávají s diagnózou jejich syna, tou je spinální svalová atrofie. Do svých 3 měsíců věku se vyvíjel jako každé miminko. Následně ale začalo být něco jinak.

Tadeášek se nepřetáčel na bříško, když už na něm byl, nevydržel v této poloze dlouho. Problémy s udržením hlavičky v přímé poloze se však i přes absolvované rehabilitace a neurologická vyšetření nadále zhoršovaly. Proto jeho rodiče oslovili specializované lékařské zařízení, kde se Tadeášek mimo jiné podrobil genetickému vyšetření. To odhalilo, že trpí právě vzácným nervosvalovým onemocněním spinální svalové atrofie.

Nemoc postihuje schopnost člověka chodit, jíst a nakonec i dýchat. U Tadeáška je naštěstí prognóza posílit svalíky a posunout se k větší soběstačnosti a schopnosti mobility. Chlapeček by rád objevoval svět, ale díky jeho zdravotnímu stavu může zatím jen vleže prozkoumávat předměty, co mu podá jeho rodina.

Zdravotní pomůcky pomohou Tadeáška zafixovat v sedě a umožní mu objevovat svět tak, jak ho zná většina z nás. Výtěžek sbírky poslouží k zakoupení polohovacího zařízení, sedacího zařízení do koupele a dále bude Tadeášek v brzké době potřebovat mechanický invalidní vozík, který mu bude také velkou oporou.

„Celá situace je pro nás s manželem hodně hlavně psychicky obtížná. Tato nemoc je nevyléčitelná, avšak vhodnou léčbou se dá docílit toho, že bude Tadeáš alespoň schopen udržet hlavu, sedět a ovládat invalidní vozík. Kdyby alespoň toto byl do budoucna schopen, byla bych nesmírně ráda.“ Přeje si maminka Tadeáška.

Diagnóza spinální svalové atrofie zasáhla celou rodinu, která se nyní snaží rozhodnout se pro nejvíce smysluplnou léčbu. Samotná léčba Tadeáška a veškeré rehabilitační pomůcky a pobyty, které budou potřeba, jsou nesmírně drahé, a ne vždy je plně hradí pojišťovna.

Budeme proto nesmírně rádi, když svým finančním příspěvkem pomůžete manželům Šperlovým a jejich Tadeáškovi překonat toto těžké období.

 

Srdečné poděkování

24. 09. 2021

Milí dárci, rádi bychom vám od srdce poděkovali za vaši štědrost a empatii s jakou jste přistoupili k této sbírce! Díky vám máme v budoucnu možnost uhradit Tadeáškovi potřebný vozíček včetně nutných doplňků. Peníze nad rámec cílové částky využijeme k úhradě neurorehabilitačního pobytu či nákupu rehabilitačních a orofaciálních pomůcek. Mockrát děkují, rodiče Tereza a Jiří Šperlovi.

Tadeášek si vyzkoušel vozík, který by potřeboval

19. 08. 2021

Na fotce můžete vidět, jak to vypadalo, když Tadeášek vyzkoušel, jaké to je sedět na mechanickém vozíčku, který by potřeboval. Je vhodný pro nejmenší děti a vzhledem ke své nízké váze se jim snadno ovládá. Z fotky je patrné, že špatné držení těla a chybějící fixace hlavy, zatím Tadeáškovi nedovolí, aby ve vozíčku seděl. To se ale může brzy změnit! Pokud mu zajistíme vhodnou opěrku hlavy či tzv. Headpod (čelenku, která drží hlavičku), správnou fixaci těla (v případě potřeby) trupovou ortézou a ortézy na nohy, pak bude moci Tadeášek objevovat svět podobně jako to dělají ostatní děti v jeho věku, když vytahují máminy šuplíky a vytahují co tak kde najdou, zkrátka zjišťují a objevují. Buďte u toho s námi, s vaší pomocí to dokáže. Mockrát vám děkují rodiče Tadeáška.

32 donations

500 Kč — Hanka 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Myslím na Vás!”
2 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držíme palce ať se vybere co nejvíce 🥰”
777 Kč — Čiperky 1 year ago

“Držím palce :-)”
1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Jan Klattauer 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

121 Kč — Anonymous donor 1 year ago

Discover more

Požár Hřensko
132 %

Požár Hřensko

Podpořme s hvězdami NHL naděje Žďárského hokeje!
1 %

Podpořme s hvězdami NHL naděje Žďárského hokeje!

Aby malá Laura s maminkou nepřišly o bydlení
40 %

Aby malá Laura s maminkou nepřišly o bydlení