Svět očima ve 2D: Pomozme Rozálce vidět naplno

Velké Svatoňovice / Organizer: Dominika Kuldová zc.manzes@avohcav.acmod

{}
0 %

Svět očima ve 2D: Pomozme Rozálce vidět naplno

Amount raised 445 955 Kč of 360 000 Kč goal
Left -1037 days
124 % z původního cíle
The campaign has ended 26. July 2021

Help by sharing

Dokážete si představit, že byste viděli okolní svět jen dvourozměrně? Pro malou Rozálku je to kvůli genetické poruše dennodenní realita. Lékaři kombinaci takzvaného syndromu kočičího křiku, mikrocefalie a hypotonie odhalili pár týdnů po narození. Holčička se proto se svým okolím dorozumívá jen kýváním hlavičkou a ukazováním, nepostaví se na vlastní nožičky, problém má navíc i s přijímáním stravy.

Příběh Rozálky

Už když Rozálka nedokázala po porodu sama přijmout mateřské mléko, bylo jejím rodičům jasné, že jejich dcera bude potřebovat speciální péči.

Nepomyslela bych si, že po porodu přijde ještě něco těžšího. A už zdaleka by mě nenapadlo, že to bude jen pár minut po něm. Vidět vlastní dítě, jak se nemůže napít, protože nemá na sání dostatečnou sílu, bylo mučení,“ popisuje Rozálčina maminka.

Přesnou diagnózu přinesla až série vyšetření ve čtyřech měsících. Ta odhalila kombinaci genetického onemocnění. Kvůli němu děvčátko nemluví, komunikuje pouze posunky – buď ukazuje na předměty, nebo kývá hlavou, aby vyjádřila souhlas či nesouhlas.

Neverbální komunikaci dále znesnadňuje zraková vada, která má negativní vliv na pohybování v prostoru – jednoduše řečeno, Rozálka vidí jen ve dvou rovinách. I přes to všechno je neustále dobře naladěná, miluje plavání, hipoterapii nebo výlety s rodinou. I díky tomu, že s holčičkou rodiče celou dobu cvičí Vojtovu metodu, malá princezna dělá neustále pokroky.

Možnost konečně vidět ve 3D by jí mohla přinést speciální operace očí. Ještě předtím je ale potřeba, aby se naučila vzpřímeně chodit – kvůli celkové anestezii by se totiž mohl ještě více zbrzdit její psychomotorický vývoj a tím oddálit šanci, že zvládne sama stát a pohybovat se.

Pro výuku správných pohybových vzorců si rodiče vybrali intenzivní léčbu v Neurorehabilitační klinice AXON. Ta by dívence měla dopomoci k tomu, aby konečně mohla vidět svět kolem sebe ve všech barvách i tvarech. Výtěžek pokryje 3měsíční léčbu.

Poděkování

13. 05. 2021

Krásný den vám všem, velice si vážíme podpory, kterou jste nám projevili a z celého srdce vám děkujeme. 🙏❤ Mnohokrát děkujeme i za krásné vzkazy, které nás vždy zahřejí na srdci a dodají potřebnou energii.

Neuplynuly ani 3 dny a cílová částka byla pokořena. Rozhodli jsme se nechat sbírku doběhnout, tak jak byla vypsaná. S narůstající částkou máme možnost koukat dál do budoucnosti a přemýšlet nad dalšími možnostmi jak Rozálce pomoci buď formou další rehabilitace, nebo nákupem nějaké zdravotní pomůcky.

😍❤ Ještě jednou vám všem děkujeme, s úctou a pozdravem Kuldovi

Patrons 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

485 donations

“Držte se ”
1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

330 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Hodně síly všem.”
373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Boža 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“ať to Rosálce šlape....”
373 Kč — Marcela 3 years ago

“Držím palce!!”
1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Drz te se at se vse podari”
500 Kč — ClenZJjmk 3 years ago

“Hodně štěstí a držím palce!”
1 221 Kč — Petr 3 years ago

“Držím pěst!”
121 Kč — Pavlina 3 years ago

Discover more

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
19 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
185 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
695 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!