Sportovní vozík pro Ondřeje

Vápno, Pardubicko / Organizer: Obec Vápno zc.ynlov@onpav-uo

{}
0 %

Sportovní vozík pro Ondřeje

Amount raised 176 500 Kč of 220 000 Kč goal
Left -1280 days
80 % z původního cíle
The campaign has ended 18. October 2020

Help by sharing


Dobrý den, 


jmenuji se Ondřej Tomeš, je mi 31 let. Od narození trpímdětskou mozkovou obrnou, kvůli které jsem upoutaný na invalidní vozík. Pozákladní škole jsem začal studovat na Obchodní akademii v Jánských Lázních, kdejsem v roce 2005 objevil sport Powerchair hockey – florbal na elektrickéminvalidním vozíku.

Vývoj technologie jde ve všech oborech dopředu a ani tadytomu není jinak. Vozíky jsou mnohem výkonnější, rychlejší a obratnější. Výkony,které jsem na vozíku ukazoval před několika lety, už nestačí novodobým pokrokůma musím si přiznat, že ostatním hráčům a jejich tempu nemohu konkurovat. Tentosport, kolektiv a atmosféra mě stále baví, ale když se nestíhám rychlepřesouvat v brance za florbalovým míčkem, je to pro mě velmi frustrující pocit.

Budu Vám proto velmi vděčný za jakoukoliv finanční výpomoc,která by mi pomohla získat speciální vozík, díky kterému chytnu zase to správnétempo!

Sportovní cesta vedla až k ocenění

Tento sport mě zcela uchvátil. Vzhledem k mému pohybovémuomezení je málo kolektivních sportů, kterým bych se mohl věnovat. Powerchairhockey hraji na svém civilním vozíku, s nímž se přesunuji na různá místa a plnějeho možností využívám, například jsem s ním vyjel a sjel Černou horu vKrkonoších.

S Powerchair hockey jsem začínal v Janských Lázních, kdejsem působil v týmu Snow Wolves. Tehdy to byl nejlepší tým v České republice. Vsoučasné době funguji v týmu New Cavaliers, který má sídlo v Praze a každoročněbojuje o titul mistra České republiky.Se svým florbalovým týmem jsem takémnohokrát vycestoval do zahraniční (Holandsko, Švýcarsko, Itálie) namezinárodní turnaje.

V roce 2008 se konal mezinárodní turnaj Powerchair hockey vTrutnově. Turnaje se zúčastnilo 6 zahraničních týmů a já jsem svému týmudopomohl ke 3. místu. Na tomto turnaji jsem také získal ocenění zanejlepšího brankáře celého turnaje.Jedním z největších úspěchů pro mě bylanominace do reprezentace České republiky v Powerchair hockey. V roce2015 jsem se tedy stal součástí české reprezentace na mistrovství v Evropě,které se odehrávalo v Holandsku. Také jsem hostoval v plzeňském týmu Indians namezinárodním turnaji v Itálii v roce 2018.


Mým velkým fanouškem a parťákem do života je můjasistenční pes Leslie. Je to zlatý retrívr, který mi pomáhá s činnostmiběžného života. Všechen čas trávíme společně, proto se ho také snažím brátvšude s sebou, když mi to okolnosti dovolí.

Patrons 1

Obec Vápno

Patronem sbírky je Obec Vápno, Pardubický kraj.

140 donations

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

777 Kč — Anonymous donor 4 years ago

600 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

95 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
41 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!

Ares trpí: Pomozte mu s drahou léčbou a ulevte mu od bolesti!
56 %

Ares trpí: Pomozte mu s drahou léčbou a ulevte mu od bolesti!

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!
101 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!