Spolu i na dálku. Tablety pro děti v nemocnicích

Brno, Praha / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@avokavon.anitram

{}
0 %

Spolu i na dálku. Tablety pro děti v nemocnicích

Amount raised 16 200 Kč of 160 000 Kč goal
Left -1466 days
10 % z původního cíle
The campaign has ended 16. June 2020

Help by sharing

Už přes měsíc nemohou někteří rodiče vídat svoje děti, jak by chtěli. Už přes měsíc malí pacienti na dětských odděleních volají po mámě a tátovi. Koronavirus rozdělil řadu rodin. Chceme, aby byly alespoň na dálku spolu. A vy nám můžete pomoct.

Díky vašemu příspěvku do sbírky nakoupíme tablety pro dětská a novorozenecká oddělení v několika nemocnicích. Rodiče si s dětmi budou moci zavolat prostřednictvím videohovorů. První třicítka tabletů půjde do dětských nemocnic FN Motol, FN Brno Černé pole a FN Olomouc.

Na dveřích českých nemocnic stojí: „Zákaz návštěv“. Jsou to přísná opatření, ale mají důležitý cíl – zabránit šíření nákazy koronavirem mezi návštěvníky, zdravotníky a pacienty. Omezení návštěv se týká i těch nejmenších pacientů. Ne každý rodič se může nechat s dítětem hospitalizovat a na některá oddělení není v aktuálním režimu možné vůbec docházet. Zákaz návštěv bude trvat ještě několik týdnů a omezení styku rodičů s dětmi se může týkat několika stovek až tisíců rodin v celé České republice.

Kontakt s rodičem přispívá k zotavení dětí během hospitalizace. A stejně jako děti potřebují slyšet hlas rodičů a vidět jejich úsměv, pro všechny mámy a táty je důležité, aby viděli, jak se daří jejich dětem a jak se uzdravují. Tablety v nemocnicích toto umožní. Nejužitečnější budou v případě nejmenších dětí, které ještě neumí používat chytrý telefon nebo nemají vlastní. Sestřičky jim s voláním rodičům přes tablet pomohou.

„Pracuji na oddělení, kde máme kamery na inkubátorech a vím, jak je pro rodiče důležité, že mohou dítě alespoň chvíli sledovat přes kameru, když s ním zrovna nemohou být fyzicky. Ne každé oddělení ale má takové možnosti. Pomozme dětem a rodičům překonat tuto epidemiologickou krizi, zmírněme jejich strach a přispějme k uzdravení dětí,“ říká Illona Antoníčková, dětská sestřička FN Olomouc.

Skutečné pohlazení nenahradíme, ale chytrými technologiemi umožníme alespoň virtuální objetí. Tablety zprostředkují kontakt z očí do očí, u těch nejmenších dětí budou moci rodiče sledovat, jak se jejich drobečkovi v inkubátoru nebo postýlce daří a mluvit na něj. A pomáhat budou darované tablety v nemocnicích i poté, co tato krize odezní.

Dnes se můžeme spojit s kýmkoliv na světě. Umožněme těm nejbližším, aby byly alespoň na dálku spolu. Víme, jak to zařídit. Společně to zvládneme.

Dětská nemocnice FN Brno

10. 09. 2020

V srpnu letošního roku obdržela Dětská nemocnice FN Brno tablety v hodnotě 10.368 Kč. Hybatelem akce, která vyústila v předání tohoto daru, byla paní Ilona Antoníčková, která jako organizátorka sbírky Spolu i na dálku rozšířila povědomí o potřebě dětských pacientů, kteří byli v té době díky nepříznivé epidemiologické situaci odříznuti od většiny svých milých a blízkých. Původní myšlenka zajistit hospitalizovaným větší kontakt s rodinou dostala v praxi hlubší smysl.

Tablety formou hry pomáhají dětem setrvat v klidu na nemocničních lůžku, zapomenout na nemoc a případně i bolest. Stávají se pro ně i knihou, časopisem, tj. zdrojem poučení a pomáhají jim zvládnout učivo, kterým se aktuálně zabývají jejich zdraví spolužáci.

Umístění tabletů na dětském ORL nebylo náhodné. Právě tyto děti mohou mít po dobu své léčby ztížené komunikační schopnosti a tato technika jim pomáhá vyrovnat se handicapem. Zmenšuje tak jejich izolaci od okolního světa. Dobrá psychická pohoda má svůj významný podíl na rekonvalescenci a právě tablety mohou být jejím vítaným zdrojem.

Tablety už pomáhají

08. 09. 2020

Milí dárci, váš příspěvek už reálně pomáhá! Fakultní nemocnice Brno Černé pole pořídila na dětské ORL tři tablety. Děkujeme, že jste projekt podpořili a rodiny nemocných dětí mohou být spolu i na dálku!

25 donations

“Děkujeme za vaši iniciativu!”
300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

5 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
14 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
1 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
74 %

Cesta k Baltu - Volume VII