Společně pošleme Amálku na hiporehabilitační tábor!

Frýdek-Místek / Organizer: Václav Říman zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Společně pošleme Amálku na hiporehabilitační tábor!

Amount raised 0 Kč of 25 000 Kč goal
Left 50 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 02. June 2024

Help by sharing

Naše Amálka je velmi veselá, téměř 9letá holčička, která se však narodila s velmi vzácným (na světě je známo asi 1 tisíc případů) genetickým syndromem FOXG1. V jeho důsledku trpí vážnou psychomotorickou retardací a je ve všech činnostech závislá na pomoci jiné osoby. Vývojově je na úrovni ani ne ročního dítěte. Úsměvem a smíchem umí dát najevo, že se jí něco líbí a něco jí zaujalo, bohužel jiná komunikace s ní zatím není možná.

Amálka neumí vyjádřit co chce ani co se týče základních potřeb.

Od narození s dcerkou aktivně rehabilitujeme, a to jak na intenzivních pobytech, tak pravidelně s fyzioterapeuty a také sami doma.

Díky této dlouhodobé snaze vidíme, že Amálka je schopna dělat velmi pomalu pokroky, a to zejména v pohybové oblasti. V průběhu let se naučila plazit, samostatně sedět a s dopomocí i stát.

Právě na zlepšení stání se nyní na rehabilitacích zaměřujeme.

Jak sbírka pomůže?

Chtěli bychom docílit toho, aby Amálka uměla, alespoň opřená, samostatně stát. Jí by to umožnilo dělat nové aktivity a poskytlo novou perspektivu a nám, rodičům, by to velmi ulehčilo péči o ni.

Již několik let jezdíme 2x ročně na týdenní hiporehabilitační tábor, který Amálce pomáhá právě v této oblasti. Výtěžek sbírky půjde na úhradu nákladů na jeden z letošních pobytů.

Loni v září nastoupila Amálka již do 1. třídy speciální základní školy v Ostravě, kam ji denně vozíme. Ve škole je velmi spokojená, přístup k ní je velmi individuální a je přizpůsoben jejím potřebám. Amálka má ráda hudbu, plavání a je vděčná, když se jí někdo věnuje a hraje si s ní. Naším dlouhodobým cílem, je naučit Amálku alespoň s dopomocí chodit, což by byla pro nás i pro ni velká odměna. Je to však běh na dlouhou trať a je spojen s nemalými finančními náklady, proto budeme vděční, když nám s ním pomůžete.

Děkujeme.