Splníme velké přání: pohodlné spaní pro Matea a Miu

Olomouc, Tršice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Splníme velké přání: pohodlné spaní pro Matea a Miu

Amount raised 2 612 Kč of 33 000 Kč goal
Left 23 days
8 % z původního cíle
The campaign has ended 15. May 2024

Help by sharing

Dobrý den, jmenuji se Dana a jsem samoživitelka dvou dětí Matea a Mii. Osud k nám nebyl přívětivý.

Před pár lety jsem sebrala veškerou odvahu a odešla z komplikovaného vztyhu. Nyní bydlíme již třetím rokem na sociálním bytě a ve spolupráci se sociální službou se snažíme na naší nepříznivé situaci pracovat.

Mateo (6) má opožděný psychomotorický vývoj v pásmu středně těžké mentální retardace a potřebuje neustálý dohled dospělého. Navštěvuje mateřskou školku, kde se mu věnuje asistent pedagoga, spolupracujeme péčí. Je ale velmi šikovný a postupnými krůčky se snaží zařadit do běžného života předškoláka. Mia (3) je usměvavá a chytrá holčička, nyní se těší na nástup do školky za svým starším bráškou.

Zápasíme však s financemi, které stačí na pokrytí toho nezbytného. Mateo je na plenách, které sice z části hradí pojišťvna, ale na celý měsíc nestačí. Rozhodně není možné něco ušetřit.

Jak sbírka pomůže?

Moc bychom potřebovali dětské postele včetně matrací, ty stávají dosluhují, dcerka potřebuje navíc již větší postel. Hodil by se nám také obyčejný jídelní stůl a židle, abychom se mohli třeba najíst společně jako rodina.

Byla bych všem moc vděčná za jakoukoliv podporu, mamka Dana


2 donations

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 months ago