Speciálními ortézami dáme Davídkovi šanci chodit

Vysoké Mýto / Organizer: Olivie Hermanová zc.manzes@avokrikaclo

{}
0 %

Speciálními ortézami dáme Davídkovi šanci chodit

Amount raised 200 418 Kč of 200 000 Kč goal
Left -640 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 20. July 2022

Help by sharing

Dnes 8letý Davídek se narodil jako zdravé miminko. Bez patrné příčiny u něj došlo v šestém týdnu života ve spánku k zástavě krevního oběhu, dechu a krvácení do plic. Naštěstí jsme měli monitor dechu, který nás zalarmoval. Ihned jsme začali oživovat masáží srdce, po příjezdu rychlé byl převezen do fakultní nemocnice v Hradci Králové na JIP. Pro záchranu syna lékaři udělali maximum. Syn byl pak pár dní udržován v umělém spánku. Tam nám také řekli diagnózu. Zněla SIDS – syndrom náhlého úmrtí kojence, s úspěšnou resuscitací. Jaké bude mít Davídek následky nebyli lékaři schopni říct. Bohužel, neokysličovaní mozku zanechalo následky.

Davídek začíná díky intenzivním neurorehabilitacím chodit s dopomocí druhé osoby, sám se ještě ale nenají, má epilepsii a hůř mluví

Tento měsíc mi také lékaři při kontrole sdělili, že je Davídek velice dobře rozcvičený a připravený na samotnou chůzi s velmi kvalitními pomůckami.

Syn potřebuje speciální ortézy firmy Pohlig z Vídně, které mu pomohou s protahováním zkrácených šlach i s udržením stability.

Bohužel pojišťovna žádnou částkou na zahraniční pomůcky nepřispívá. Pokud by se vybralo více finančních prostředků, půjdou vaše dary i na potřebné neurorehabilitace.

Davídkův příběh

Po Davídkově 1. roce byla určená diagnóza dětská mozková obrna, spastická kvadruparéza (postižení všech čtyř končetin) a hypotonický trup (ochablé svalstvo). Davídek se od útlého věku potýká se závažnými zdravotními komplikacemi, ve všech činnostech potřebuje pomoc druhé osoby. Ale i přes veškeré komplikace se snažím, aby byl začleňován do všech činností jako zdravé děti. Davídek chodil do běžné školky s asistencí, nyní navštěvuje základní školu Svítání.

Davídek pravidelně rehabilituje 2-3krát ročně v lázních Klimkovice a 2x ročně v soukromém Rehabilitačním centru David Soviš. Davídek navštěvuje základní školu Svítání, vzdělává se pomocí speciální pomůcky Tobbi, kterou má v notebooku, ve škole také spolupracujeme s logopedem i fyzioterapeutem. Davídek je mentálně naprosto v pořádku.

Přes všechno trápení roste z Davídka usměvavý a velice šikovný kluk se smyslem pro humor. Podpořme ho společně na jeho cestě se jednoho dne rozběhnout.

Poděkování všem štědrým dárcům

16. 03. 2022

Strašně moc děkujeme všem dárcům za poskytnuté finanční prostředky pro Davídka. 🙏 Davídkovi se změnil zdravotní stav, v květnu bude muset podstoupit operaci nožiček, po které pan doktor speciální ortézy nedoporučuje.

Davídek by po operaci měl být schopný stát i bez ortéz, ale aby toto všechno zvládl, bude nutné absolvovat neurorehabilitační program v lázních. Tento program se pohybuje okolo 120 000, proto vámi vybrané finanční prostředky budou použity na lázeňský program v Klimkovicich, popřípadě, kdyby se vybrala vyšší částka, použijeme ji na koupi chodítka. Ještě jednou moc děkujeme za vaši pomoc. 

86 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Radim 2 years ago

“Bůh s vámi 💪🏼🙏🏼”
50 Kč — Leon Redai 2 years ago

“Drzim palce a preji pevnou vuli!”
252 Kč — Michal 2 years ago

373 Kč — Martin 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Brnkovi 2 years ago

“Chtěla bych vám popřát mnoho štěstí, aby se vše podařilo a Davídkovi se dařilo lépe.”
300 Kč — Lulu.safri@seznam.cz 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Jaroslava Šťastná 2 years ago