Speciální sedačka do auta pro postiženého Honzu

Rakovník / Organizer: Jan Krejčík zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Speciální sedačka do auta pro postiženého Honzu

Amount raised 33 000 Kč of 33 000 Kč goal
Left 3 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 28. June 2022

Help by sharing

Jsem vdovec z Rakovníka v částečném invalidním důchodu z důvodu onkologického onemocnění a starám se o těžce tělesně a středně mentálně postiženého syna Honzu. Protože je péče o něj je velmi časově náročná, tak jsem zatím nenašel zaměstnání, které by šlo skloubit i s mým zdravotním stavem. Kvůli chybějícímu druhému příjmu si nemůžeme dovolit větší vedlejší výdaje.

Díky dárcům se mi na znesnáze21 podařilo vybrat dostatek peněz na opravu našeho auta v ceně 10 000 Kč. Auto je pro mě a Honzíka nepostradatelné. Vozím syna do speciální školy, na kontroly k lékařům (FN Motol) i některé volnočasové aktivity, které mi pomáhají udržet ho v dobré fyzické kondici. Opravdu velice děkuji všem. Vaší vstřícnosti si velmi vážím.

Rád bych Vás ještě požádal o přispění na speciální autosedačku. Cena modelu, který by Honzík potřeboval je 55 000 Kč. Podsedák mít kvůli výšce bohužel nemůže a sedačka mu zajistí nejen větší pohodlí, ale také bezpečí při cestování.

Sedačka, kterou syn má, mu přestává vyhovovat váhově a velikostně. Vše, co jste nám darovali v původní sbírce nad náklady na opravu auta, použiji na koupi sedačky. Prosíme vás tedy nyní o příspěvek na zbývající část.

Honzova základní diagnóza je Achondroplazie, což je kostní nemoc, která má za následek krátké končetiny. Abychom zabránili přibírání na váze, k čemuž má se svou diagnózou sklon, musíme pravidelně chodit na vycházky, hřiště a výlety. Další nutností je každý den večer doma pravidelně rehabilitovat. Dále trpí oční vadou, přerostlou páteří, vyhřezáváním plotének cca. na 6 místech, nedovyvinutou horní a částečně dolní čelistí.

Povaha Honzy je trochu komplikovaná, protože se prolíná 5leté dítě, kterým je mentálně a 16letý puberťák, kterým je věkově, ale naučil se s tím žít a já se přizpůsobil, aby vše fungovalo. Zajeli jsme si určitý systém, který funguje a vyhovuje nám oběma.

Honza je na mě silně citově fixován, a tak se snažím mu ten život v rámci možností co nejvíc ulehčit a dělám vše proto, abych tu pro něj byl funkční, co možná nejdéle. Myslím, že se to zatím daří. Bohužel díky okolnostem mého a Honzy zdravotního stavu nemohu najít dostatečně flexibilní práci, kterou bych potřeboval.

Budeme vám oba moc vděční za vaše pochopení naší situace a jakékoli dary pro Honzíka na speciální sedačku do auta. Děkujeme. Jan Krejčík

57 donations

500 Kč — Anonymous donor 3 days ago

252 Kč — Alice 3 days ago

100 Kč — Martin 3 days ago

500 Kč — Maškovi 3 days ago

373 Kč — Anonymous donor 3 days ago

“Hodně sil”
500 Kč — Karel 3 days ago

373 Kč — Anonymous donor 3 days ago

“Ať se Vám sbírka podaří!:)”
100 Kč — Alča 3 days ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 days ago

“Hodně zdraví, ať se daří!”
1 000 Kč — Iva Hromadkova 3 days ago