Speciální postýlka ochrání malého andílka Dominika

Prostějov / Organizer: Lenka Čápová zc.manzes@ekanneL

{}
0 %

Speciální postýlka ochrání malého andílka Dominika

Amount raised 52 077 Kč of 51 000 Kč goal
Left -795 days
102 % z původního cíle
The campaign has ended 13. April 2022

Help by sharing

Hezký den milí lidé, 

obracím se na vás s prosbou o pomoc pro mého syna Dominika (2,5 roku), kterému byl diagnostikován PAS – porucha autistického spektra, hyperaktivita a porucha řeči. Jsem maminka samoživitelka a ve své péči mám ještě svou 4letou dceru, zároveň mi byl již ale ukončen rodičovský příspěvek.

Není pro mě možné zajistit finanční prostředky pro koupi bezpečného lůžka pro mého syna s PAS a celkově tím přiblížit jeho život k běžnému životu zdravého dítěte.

Vzhledem k Dominičkově diagnóze pro mě není ani možné nastoupit na plný úvazek do práce, jelikož syn je závislý na mé celodenní péči. Dominik nejeví zájem o bližší kontakt s osobami v jeho okolí a jeho způsob hraní spočívá v okusování a shazování daného předmětu, který ho právě zaujme. Často si vybere nevhodnou věc, kterou mu i pro jeho bezpečí musím odebrat, ale strašně se rozčílí. I proto je hodně závislý na mé intenzivní péči. Dle oborníků se aktuálně pohybuje v rozmezí 9–14 měsíců.

Peníze ze sbírky tak budou použity na bezpečné lůžko pro mého synka Dominika s PAS. Bylo nám doporučeno přímo specialistou. Je navrženo s pevnou, vysokou, uzavíratelnou konstrukcí, jelikož z běžné postýlky syn sám vylézá, a to i během noci, kdy spím – a ohrožuje tím nejen sebe, ale i ostatní členy domácnosti. Dále by lůžko také posloužilo k uložení syna přes den, abych všechny domácí práce a jiné činnosti, jako je například vaření, nemusela odkládat na večerní hodiny, kdy se mi podaří syna uspat.

Dominik se narodil po bezproblémovém těhotenství jako zdravý chlapec. Změn a odchylek ve vývoji jsem si začala všímat až kolem jednoho roku, kdy Dominik přestal navazovat oční kontakt a reagovat na své jméno a běžné jednoduché pokyny. Následně jsme podstoupili vyšetření sluchu, které však prokázalo, že slyší dobře. K těmto problémů se postupně přidávaly i další: například opožděný vývoj řeči, neklid, agrese, nespavost v noci a nechuť k jídlu, nerozezná známé tváře od cizích.

Ze srdce děkujeme všem, kteří se rozhodnou nám pomoci. Moc si toho vážíme.

Lenka a Dominik  

Poděkování lidským andělům 😇😇💙

07. 04. 2022

Hezký den, milí lidé,

chtěla bych Vám všem upřímně poděkovat. Vážím si vaší podpory a jsem opravdu mile překvapená, že se v dnešní době stále najdou lidé se srdcem na správném místě. 💙💙💙 Všem Vám moc děkuji, i za vaše laskavé emaily.

S pozdravem, přání hezkého dne

Maminka Lenka .

 

Speciální poděkování

Nadace rodiny Morávkových 💙💙💙

Nadační fond snů 💙💙

RB 💙

Marcela a Lexa 💙

A všem anonymním dárcům ze srdce děkuji 💙💙💙💙💙

NOVÁ KALKULACE LŮŽKA 🥺🥺

07. 04. 2022

Dobrý den ,

chtěla bych Vás informovat, že mám vystavenou novou kalkulaci na speciálně upravené lůžko, jelikož certifikované lůžko není možno z logistických důvodu doručit do ČR. Musím se tedy obrátit na truhláře u kterého bude výsledek kalkulace poněkud vyšší .

Ráda bych zároveň poděkovala Všem za vaše doposud poslané příspěvky, upřímně si toho vážím 💙💙


S pozdravem a přání hezkého dne

Maminka LenkaPoděkování lidským andělům 😇😇💙

05. 04. 2022

Hezký den, milí lidé,

chtěla bych Vám všem upřímně poděkovat. Vážím si vaší podpory a jsem opravdu mile překvapená, že se v dnešní době stále najdou lidé se srdcem na správném místě. 💙💙💙 Všem Vám moc děkuji, i za vaše laskavé emaily.

S pozdravem, přání hezkého dne

Maminka Lenka .


Speciální poděkování

Josef Novotný 💙🙏

Paní Ludmila 💙

Paní JankaQ 💙

Paní Jitka 💙

Paní Marcela 💙

ABC, o.p.s 💙

A všem anonymním dárcům ze srdce děkuji 💙💙💙💙💙


48 donations

“Klobouk dolů před Vámi dávám, s úctou a přáním mnoha sil a toho, abyste si mohla dovolit také odpočinek a nechat o sebe pečovat! ”
777 Kč — Eva 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Od Nadačního fondu snů a nových nadějí pro Dominička a maminku Lenku. ”
3 607 Kč — Nadační fond snů a nových nadějí 2 years ago

500 Kč — Adéla 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Hela M. 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“at se Vám daří a postýlka slouží”
1 221 Kč — RB 2 years ago

373 Kč — Marcela Kinclová 2 years ago

“držte se”
10 000 Kč — Nadace rodiny Morávkových 2 years ago