Speciální ortézy pro Františka s DMO. Postavme ho na nožky!

Ostrava / Organizer: Martina Štěpáníková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Speciální ortézy pro Františka s DMO. Postavme ho na nožky!

Amount raised 59 499 Kč of 135 200 Kč goal
Left 53 days
44 % z původního cíle
The campaign has ended 13. September 2024

Help by sharing

František se narodil předčasně ve 27. týdnu těhotenství s porodní váhou 990 gramů. Tento brzký příchod na svět provázely mnohé komplikace.

V necelých dvou letech mu byla diagnostikována Dětská mozková obrna. A František si nese do života následky. Má problémy s jemnou i hrubou motorikou a také s řečí.

Doposud samostatně nechodí, pohybuje se jen s oporou a na invalidním vozíčku. Psaní rukou, i přes veškerou snahu, také nezvládáme a učíme se komunikovat pomocí klávesnice.

František to ale nikdy nevzdal. Od miminka rehabilituje. Od dvou let začal absolvovat intenzivní lázeňské pobyty, navštěvovat denní rehabilitační stacionář, podstupovat intenzivní neurorehabilitace v rehabilitačních centrech, ergoterapii, klinickou logopedii, rehabilitace v bazénu. Navštěvuje také zooterapii, kde mu zvířátka pomáhají s uvolňováním spastických svalů. 

Před čtyřmi lety jsme začali pravidelně dojíždět na kliniku do Rakouska, kde byly Františkovi vyráběny speciální ortézy na dolní končetiny, které mu moc pomohly udržovat nohy v rámci možnosti ve správném postavení a taky dostat se ze špiček na paty. 

Terapie a mnoho dalších pomůcek, které František k životu potřebuje, jsou finančně velmi náročné. Jen částka za ortézy už přesáhla půl miliónu. Nicméně díky tomu všemu už ušel obrovský kus cesty a udělal viditelné pokroky, za které jsme strašně moc vděční.

Jak sbírka pomůže?

Františkovi je nyní deset let a navštěvuje třetí třídu speciální školy v Ostravě. Aktuálně je po náročné operaci obou dolních končetin a levé kyčle. Operaci podstoupil letos v březnu v dětské nemocnici v Brně. Následujících šest týdnů byl zajištěný sádrami a jen ležel. Bylo to velmi náročné období plné pláče, bolesti a probdělých nocí.

Nyní máme už sádry sundány a čeká nás spousta práce. V červenci budeme absolvovat pobyt v Sanatoriích Klimkovice se speciálním samoplateckým programem a po operaci už taky zase začínáme s intenzivní neurorehabilitací, která také není hrazena pojišťovnami a je pro nás velmi nutná.

Nedávno jsme absolvovali další cestu na kliniku do Rakouska, kde byly Františkovi zhotoveny nové odlitky na speciální ortézy, které teď po operaci nutně potřebuje. 

Cena ortéz vychází na 6508 EUR, tj. cca 160 000 Kč. Ortézy jsou již ve výrobě a do cílové částky nám ještě zbývá 130 000 Kč.

Díky operaci, kterou František podstoupil, teď máme velkou naději, že se po tělesné stránce posune, bude mít větší motivaci k chůzi a udělá i samostatné krůčky. Věříme v to.

A proto bychom byli za každou pomoc velice vděční, aby si i František mohl v životě splnit své sny a zvládli jsme ortézky doplatit.

Děkujeme vám všem, František a Martina

Patrons 1

3175

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3175. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

60 donations

“QR platby 15.-21.7.2024”
200 Kč — QR platby 2 days ago

500 Kč — Anonymous donor 5 days ago

500 Kč — Anonymous donor 5 days ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 week ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 week ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“QR platby 22.6.-29.6.2024”
1 000 Kč — QR platby 1 month ago

“Drzim pesti😍”
373 Kč — Katka Richtarova 1 month ago