Speciální kočárek pro speciálního chlapečka Marečka

Praha / Organizer: Jana Volková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Speciální kočárek pro speciálního chlapečka Marečka

Amount raised 35 000 Kč of 35 000 Kč goal
Left -712 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 16. March 2022

Help by sharing

 Mám 5letého syna Marečka, u kterého se náhle, jak rostl, objevil zaostalý vývoj oproti ostatním vrstevníkům. Máme úžasného a hodného dětského lékaře, který asi v 5 měsících zjistil, že má předčasně srostlou fontanelu. No a pak už to vše jelo: neurologie, všelijaká vyšetření, kde nám byla diagnostikována psychomotorická retardace a hypotonie, na genetice mikroduplikace 17. chromozomu...

Znamená to, že můj syn se v pěti letech sám neobleče, stále má plenky, jí pouze rukama, a co je nejhorší – nemluví – zná pouze pár citoslovcí a jinak má svoji vlastní řeč.

 Nyní už máme diagnózu středně těžké mentální retardace a hypotonie. Mareček začal chodit až ve dvou letech, a i teď chodí hodně špatně. Neskáče, skoro neběhá. Nevyleze bez pomoci ani patník u chodníku, musí se držet za ruku. Schody nahoru vyjde, ale s pomocí obou ručiček a dolů je to složitější, kolikrát se mi v půlce schodů zasekne, křičí a nejde dál. Jelikož má 30 kg je pro mne pak složité ho snášet dolů. Nenastoupí ani do MHD – snaží se, tolik by chtěl, ale nejde to. Je odkázaný především na mou pomoc.

 Setkáváme se s Marečkem často s nevolí okolí, když jsme někde venku – třeba při výstupu z MHD někteří lidé nemají pro pomalé vystupování pochopení a různě do něj strkají. Kvůli této situaci jsem se rozhodla svému synovi pořídit speciální kočárek, který by nám situaci a cestování hodně usnadnil.

Budeme vděční za každý Váš příspěvek i podporu.

18 donations

“Doufám, že vám dar pomůže.”
20 750 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Marcela Čermáková 2 years ago

5 000 Kč — Helena Bardová 2 years ago

“Jani, držte se a přeji co nejvíce chápajících lidí okolo! Děti jsou nejvíc <3”
2 000 Kč — Helena Chettiar 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať je jen lépe!🍀”
500 Kč — LanaNN 2 years ago

“Janinko, držím palečky. ”
500 Kč — Lenka 2 years ago

535 Kč — Anonymous donor 2 years ago