Speciální kočárek pro nemocnou Natálku

Liberec / Organizer: Sabina Fořtová zc.salta@avotrofanibas

{}
0 %

Speciální kočárek pro nemocnou Natálku

Amount raised 74 497 Kč of 72 850 Kč goal
Left -1036 days
102 % z původního cíle
The campaign has ended 21. June 2021

Help by sharing

Natálka na svět vykoukla hodně brzy. Ve 27. týdnu těhotenství mi totiž začaly selhávat ledviny a můj tlak dosáhl závratných výšin. Natálka tak musela rychle ven. Když jsem ji poprvé uviděla, byla strašně maličká, proto putovala rovnou do inkubátoru. Místo toho, aby v něm klidně odpočívala a čekala až nabere sílu, se ale prala s řadou zdravotních komplikací.

Hned po narození Natálku ohrozilo ucpané a zamotané tenké střevo, jehož část jí lékaři nakonec vzali. Po nějakém čase se však střevo opět ucpalo a tentokrát to bylo mnohem vážnější. Natálka krvácela do břicha a selhávaly jí všechny životní funkce. Dlouho byla oživována a já se bála jako nikdy v životě. Natálka to naštěstí přežila, s následky se ale bude potýkat po celý život.

Protože byl Natálky mozek dlouho bez kyslíku, rozvinula se u ní dětská mozková obrna. Natálka je tak ve svých 5letech ležáček, jehož největším úspěchem je přetočení se z bříška na záda, ale i tak to není zcela dokonalé a časté. To se naučila na intenzivním neurorehabilitačním pobytu, z kterého jsem byla nadšená. S Natálkou sice doma pravidelně cvičím podle Vojtovy metody i Bobath konceptu, to ale zdaleka nestačí.

Nejvíce ze všeho si teď přeji, aby moji Natálku nic nebolelo a byla spokojená. Měli jsme možnost vyzkoušet vozík-kočárek Xrover, který je výborným pomocník jak do města, tak i do těžších přírodních terénu díky velkým kolům, což s klasickým kočárkem moc nelze uskutečnit. Dá se připnout i za cyklistické kolo jako vozík, čímž by Natálka měla další vjem a rozhled, možnost někam se podívat. Je velmi pohodlný a Natálce se v něm krásně sedělo.

Speciální kočárek-vozík je velmi nákladná zdravotní pomůcka a tímto prostřednictvím prosím o jakýkoli příspěvek. Moc se těšíme až v něm Natálka pojede, věřím že si to v něm užije. 

Péče o Natálku je psychicky i fyzicky hodně náročná, na dceru jsem víceméně sama 24 hodin. Moc mi pomáhá také skutečnost, že je Natálka nesmírně veselé a usměvavé dítě. Pokud ji zrovna něco netrápí, je to nejhodnější holčička na světě.

Malé boje zažíváme snad jen u jídla. Natálku krmím prostřednictvím PEG sondy, kterou má zavedenou přímo do žaludku. Dvakrát příjemné jí to určitě není, jinak se ale nakrmit nenechá. Natálce navíc zbylo jen 20 centimetrů tenkého střeva, takže musím pečlivě hlídat, co jí. I tak ji ale někdy bolí bříško. Také ji dost zpomaluje to, že má špatný zrak, a tak věc nebo obličej zafixuje očima pouze na pár vteřin, očička ji bloudí.

Díky všem za podporu!

 

67 donations

20 000 Kč — METAL DĚTEM by Cocotte Minute 3 years ago

“Drzim vam palce, jste obe uzasne”
778 Kč — Petra 3 years ago

“Nadační fond pomoci slaví 9. narozeniny.”
12 000 Kč — Nadační fond pomoci 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držím palce 🙏🏻🙏🏻🙏🏻”
500 Kč — Pešír 3 years ago

“Prejeme hodne sily... mas muj obdiv. Tomu se rika mit mamu.”
2 000 Kč — David a Vlada 3 years ago

“Hodně štěstí Natálko”
121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

20 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!
444 %

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
45 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!
101 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!