Složme se, aby Nádech mohl dál sloužit těm, kterým dech dochází!

Karlovy Vary / Organizer: Nádech - pomoc a podpora rodičů samoživitelů z.s. ue.hcedan@ofni

{}
0 %

Složme se, aby Nádech mohl dál sloužit těm, kterým dech dochází!

Amount raised 54 953 Kč of 125 000 Kč goal
Left -268 days
44 % z původního cíle
The campaign has ended 14. March 2023

Help by sharing

Spolek Nádech jsme založili s rodinou s úmyslem pomáhat a propojovat dárce.

Na základě vlastní prožité zkušenosti víme, jak náročné je období samoživitelů, kdy se osamělí rodiče nemají s kým podělit o starosti a radosti, které jsou vykoupené obrovským zápřahem, stresem a obavami.

V současné době, kdy se vše zdražuje, je to strach existenční. Samoživitelé často nevědí, z čeho uvařit oběd, zaplatit nájem a energie, co dát dětem na svačinu.

Nyní před Vánoci se často setkáváme s větou: „U nás bohužel nebudou Vánoce, nemám na dárky, nemám na jídlo a na nájem."

Často je to začarovaný kruh, protože rodič samoživitel s malými dětmi nemůže chodit na plný úvazek do práce. Nemá mu totiž kdo odvést děti do školky, do školy a nemá je kdo vyzvednout, nebo pohlídat. Výživné chodí nepravidelně a není to tak něco, na co se mohou spolehnout.

Nyní provozujeme 2 centra – v Karlových Varech a v Chebu. Velkou základnou jsou laskaví dárci, kteří ochotně darují nejen oblečení a potřeby pro děti, ale i nábytek, spotřebiče a spoustu dalších věcí. Díky nim můžeme zdarma poskytovat tuto materiální pomoc našim klientům. Dále jim poskytujeme základní a odborné poradenství – právní, psychologické, finanční.

Celá naše rodina se aktivně zapojuje do chodu spolku a aktivit.

Všichni jsme dobrovolníci, nejsme zaměstnanci spolku a nepobíráme plat. Nepodařilo se nám zatím získat větší dotace na činnost, ale uspěli jsme se žádostmi na drobné projekty, které byly úspěšné. V současné době se otevírají nové dotační výzvy, posíláme žádosti a věříme, že se nám podaří některé získat.

Bohužel, nyní jsme ve velké finanční tísni, kdy nemáme prostředky na hrazení nájmů a provozních nákladů.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek půjde na nájem a energie spolku. S ohledem na zdražování se na nás obrací více žadatelů o pomoc nejen z řad samoživitelů, také tam se snažíme žádosti vyhovět. V současné době máme přes 350 klientů z celého kraje a několik klientů z dalších krajů. Vnímáme naši činnost potřebnou, a proto hledáme způsoby, jak udržet provoz obou center i nadále.

Naším záměrem a snahou je poskytnout rodičům komplexní pomoc v jejich životní situaci, zpříjemnit dětství jejich potomkům a zlepšit postavení samoživitelů v naší společnosti. Pořádáme pobyty pro děti, víkendová setkání rodičů s dětmi, akce pro veřejnost a nabízíme volnočasové aktivity. V našich centrech jsme postupně poskytli pracovní příležitost 12 maminkám samoživitelkám na plný i poloviční úvazek, díky dotační podpoře a spolupráci s Úřadem práce. Přes 20 rodičů samoživitelů mělo možnost příležitostné brigády financované z grantu a finančního daru. Máme k dispozici krizový byt, který využily tři klientky v tíživé životní situaci. Projekt byl podpořen grantem. Organizace má dále nájemní smlouvu na další dva byty, kde je zvýhodněné nájemné pro naše maminky a dlouhodobý podnájem. Byty jsou obsazené a pomohly vyřešit složitou situaci dvou klientek. Dále provozujeme v Karlových Varech sklad pro pěstouny a Nábytkovou banku, tyto prostory máme ve výpůjčce od města Karlovy Vary. V listopadu jsme otevřeli dobročinný obchod, jedna z cest, jak podpořit spolek, nyní na novém frekventovaném místě. Od března také poskytujeme nepřetržitě uprchlíkům z Ukrajiny materiální pomoc. Naše činnost je velmi aktivní, spolupracujeme s dalšími organizacemi a institucemi. Máme několik dobrovolníků, kteří jsou ochotni zapojit se do aktivit spolku. Byli jsme podpořeny menšími dotacemi, granty. Se vzniklou situací ohledně zvyšování cen nejen energií jsme ale přišli o několik finančních dárců a podporovatelů a je pro nás velmi náročné hradit nájemné a náklady na provoz.

Pro tyto příběhy a mnohé další věříme, že to má smysl...věříme, že i nadále bude Nádech sloužit těm, kterým právě dech dochází.

Maminka Alena

Sympatická maminka Alena, která vystudovala jezdeckou akademii a miluje přírodu si vysnila život v lásce. Osud jí však připravil jiné životní zkoušky. Z milujícího partnera se záhy stal tyran a despota, který začal Alenu v době nejkrásnějšího období ženy – v těhotenství fyzicky napadat. Důsledkem toho a shodou nepříznivých okolností při porodu se Aleně narodil postižený chlapeček. Lékaři jí doporučovali, ať ho umístí do ústavu, že nikdy nebude chodit, mluvit a vidět.

Alena se ale nevzdala, s tou největší láskou vychovávala svého syna, docházela s ním na rehabilitace, plavání, navštěvovala několik odborníků. Slova nikdy přestala být úplnou hrozbou, klouček dělá velké pokroky, má určitá omezení, ale směje se, brouká a začal chodil. Alena má za sebou policejní vyšetřování několika napadení, soudní jednání, ale potkala jí nová láska, nové bydlení a nový začátek. Zázraky se dějí těm, kteří na ně věří.

Maminka Jana

Maminka Jana žila velmi spokojený život se svým manželem a jediným synem. Měli krásné společné bydlení, společné zájmy, užívali si života, jezdili na výlety a dovolené. Oba pracovali ve stejné firmě několik let. Jednoho obyčejného dne se Janě a jejímu synovi dramaticky změnil život. Jana našla v práci svého manžela bez známek života. Následovalo několik týdnů, měsíců jako v mlze. Jana nebyla schopna vrátit se do zaměstnání, zůstala na nemocenské a jejich životní standard se velmi změnil až na práh chudoby, kdy si nemohla dovolit koupit synovi nové boty, zaplatit mu školní výlet a velmi často neměla peníze ani na jídlo. Tato situace trvala osm měsíců, než se vyřešilo dědické řízení a veškeré další záležitosti. Nyní, téměř po třech letech se Janě vrátil úsměv na tvář, zažívá novou lásku a dovolila si být opět šťastná.

Tatínek Adam

Tatínek Adam byl zvyklý celý život pracovat a živit rodinu, svou manželku a syna. Vymýšlel různé akce a výlety kam společně jezdily. Když si jeho manželka našla práci v nočním baru, nadšený nebyl a postupně se více zapojoval do chodu domácnosti. O to méně přestala tuto funkci v rodině vykonávat Adamova manželka. Vracela se domu čím dál později, začala více utrácet a postupně rozprodávat věci z domácnosti. Pak to prasklo, brala drogy a pak je začala i prodávat. Po dvou letech přišel zvrat a byla odsouzena k nepodmíněnému trestu. Bohužel tato situace se podepsala na zdraví Adama, ten přišel záhy o práci a rodina se ocitla bez příjmu, bez základního vybavení a posléze i bez střechy nad hlavou. Nyní po roce má Adam za sebou operaci, novou práci a skromné bydlení, kde se dál svědomitě stará o svého syna. 

DĚKUJEME

14. 03. 2023

Děkujeme za každou korunku, kterou jste zaslali naší organizace.

Velice si vážíme vaší podpory a můžeme slíbit, že se nevzdáváme a dál hledáme cesty jak udržet Nádech v chodu. Pro všechny příběhy, které potřebují napsat pozitivní kapitolu s kapkou naděje, pro každé dítko, které může mít radostnější život a pro všechny dárce, kteří chtějí pomáhat.

DĚKUJEME <3

Jitka, Petr, Davča, Nikča, Kačka....Pavlínka, Eliška, Kateřina a malí dobrovolnící Anička, Lucinka, Filípek, Vašík, Eliška a Natálka

Holky z Hřebečné

14. 03. 2023

„Tento dar posíláme jménem naší kamarádky, která si k narozeninám přála podpořit to, co má smysl. A to Nádech určitě má. Držíme palečky. Holky z Hřebečné“

9 400 Kč — Šárka před 5 dny


Holky, jste úžasné <3. Stavte se u nás v obchůdku - Dobročinný obchůdek Nádech - 17.listopadu 398, Rybáře, máme tam pro Vaši kamarádku dáreček <3.


Poděkování

16. 12. 2022

Wow, je vás neuvěřitelných 22 .. Děkujeme vám všem za podporu, pro celý Nádech to opravdu hodně znamená. Velice si vážíme každé pomoci, žádná pomoc není malá <3

Novinky z Nádechu: Nádech zatím dýchá, zítra nás čeká posezení s našimi maminkami, rozdávání dárečků dětěm a poslední potravinová pomoc tohoto roku. Moc se těšíme, že si se všemi posedíme a popovídáme, na radost dětí z dárečků, na vánoční atmosféru ve vzduchu, .. Je to krásné zakončení celého roku pomoci, podpory, přátelství a sounáležitosti. Pro nás pro všechny. Další rok, kterým jsme pomohli spoustě rodin projít trochu snadněji. Další rok jsme mohli být součástí radostí i strastí našich sólorodičů. Další rok jsme mohli pomáhat a tím bylo pomoženo i nám. Další rok, kdy Nádech přežil a snad nás takových roků čeká daleko, daleko více.

61 donations

10 000 Kč — Anonymous donor 9 months ago

“Držte se”
373 Kč — Anonymous donor 9 months ago

200 Kč — Anonymous donor 9 months ago

252 Kč — Anonymous donor 9 months ago

222 Kč — Anonymous donor 9 months ago

373 Kč — Anonymous donor 9 months ago

“Troška naděje🙏”
777 Kč — Aida Sýkorová 9 months ago

300 Kč — Hana 9 months ago

373 Kč — Anonymous donor 9 months ago

252 Kč — Anonymous donor 9 months ago