Sebík

Zruč - Senec / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Sebík

Amount raised 89 312 Kč of 86 000 Kč goal
Left -336 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 23. March 2023

Help by sharing

Náš 6letý syn Sebík je neuvěřitelný bojovník, i přesto že neměl dobrý start do života. Narodil se totiž s kombinovaným postižením.

Od narození jej trápí trupová hypotonie – oslabení svalů, spastická diparéza – ochrnutí dolních končetin v důsledku dětské mozkové obrny, mentální retardace a oční vada. Celkově bojuje s těžkým vývojovým opoždění. Trupová hypotonie navíc velmi znesnadňuje rozvoj psychomotorického vývoje.

PODNADPIS: Jak sbírka pomůže?

CITACE: Prosím, pomozte nám dopřát našemu synovi možnost rozhýbat své zlobivé, neposedné nožičky, posílit a zpevnit své tělíčko a zase o kousek dál poskočit ve vývoji kupředu.

Již jednou jste nám pomohli a my jsme vám za to velmi vděční, byl to  ten nejcennější dar a potřebné rehabilitace přinesly své ovoce. Bohužel, Sebík prozatím stále nechodí a nemluví, má jen svůj specifický způsob lezení, díky kterému se ale dostane všude a vše může pozorovat.

Díky každodennímu a intenzivnímu cvičení se dokáže sám posadit, ale díky nedostatečnému posílení břišního svalstva se u Sebíčka začala projevovat narůstající skolióza a kyfóza. Naše dny se neobejdou bez intenzivního cvičení a neustálého posilování a procvičování neposedného tělíčka. Musíme dbát i na zasloužený odpočinek, aby mohl Sebík načerpat nové síly a dál posiloval své tělíčko. Po vykouzlení toho nejkrásnějšího úsměvu na tváři našeho syna, jdou ale všechny problémy stranou a jsme nejšťastnějšími rodiči.

Skvělého parťáka Sebík ve svém 11letém bráškovi Oliverovi. Tráví spolu mnoho času, učí se jeden od druhého a mají mezi sebou krásný vztah, plný lásky a porozumění. Sebík již 3. rokem navštěvuje mateřskou školku s osobním asistentem. Začlenění mezi zdravé dětičky Sebíka velice zoceluje a je vidět, jak se krásně socializuje. Je spokojený a velmi si zájem dětiček užívá. Celkově mu školka velice svědčí. Pro posílení a zlepšení Sebíčkovo stavu dojíždíme 2krát týdně na ergoterapii do Centra na Dvorku v Plzni, kde procvičují jak jemnou, tak i hrubou motoriku a dále se učí větší samostatnosti ve vykonávání denních potřeb.

CITACE2: Prozatím je Sebík odkázaný na pomoc druhé osoby.

Pro našeho syna chceme jen to nejlepší a snažíme se mu zajistit veškeré možné terapie, které mu budou ku prospěchu, a které mu pomohou na jeho cestě za vysněným snem. Veškeré rehabilitace, ergoterapie vyjdou na 7 000 Kč měsíčně, stacionář stojí 6 000 Kč měsíčně a již nejdůležitější zmíněné neurorehabilitace jsou velmi finančně nejnákladnější – 14 dní neurorehabilitací je za 72 000 Kč. Bohužel, na nic z toho nepřispívá zdravotní pojišťovna. Z tohoto důvodu si Vás dovolujeme oslovit a požádat o možnost pomoci našemu Sebíčkovi a dopřát mu spokojené dětství. To, co je pro ostatní samozřejmostí, je pro nás totiž zatím jen jedno obrovské přání. Děkujeme za přečtení našeho příběhu a budeme velmi vděčni za jakoukoli pomoc.

93 donations

“♥️”
777 Kč — Mája a Vašík Steiniger 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Zdenek trnka 1 year ago

“Pojďme do toho! Přeji hodně zdaru a klid na duši.”
4 409 Kč — Honza 1 year ago

“Bojuj, kulíšku. Zvládneš vše na světě🙏”
449 Kč — Adéla Šebestová 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“❤❤❤”
478 Kč — Anonymous donor 1 year ago