Sbližovací tábor pro děti z dětských domovů a zemí bývalé Jugoslávie

Praha / Organizer: Rotary Club Prague International moc.liamg@jetamakek

0 %

Sbližovací tábor pro děti z dětských domovů a zemí bývalé Jugoslávie

Amount raised 1 550 Kč of 85 000 Kč goal
Left -359 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 07. February 2022

Help by sharing

V srpnu 2021 se uskutečnila první část projektu nazvaného Speechless Reconciliation. Jako Rotary Club Prague International jsme ve spolupráci s nadací ADRA Česká republika a Lastavica, zorganizovali 9denní tábor pro 24 dětí a dospívajících ve věku 13-19 let ze 4 dětských domovů ze zemí bývalé Jugoslávie na dvou místech České republiky, v Beskydských horách a Praze.

Konkrétně se jednalo o Severní Makedonii, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a Kosovo. Právě v těchto zemích se nachází mnoho dětí bez domova. Vzali jsme malé skupiny těchto dětí s odlišného kulturního, etnického a náboženského prostředí a dali jim šanci se navzájem sbližovat. Společně si dospívající rozšířili obzory o tom, čeho všeho mohou ve svých vlastních životech dosáhnout.

Ve výsledku, tak tito mladí získali nejen nové přátele, ale hlavně představu o tom, co by vlastně v budoucnu chtěli dělat.

Na základě tohoto úspěchu jsme se rozhodli letní tábor zopakovat i v roce 2022. Avšak s tím rozdílem, že tentokrát přivedeme 36 dětí z dětských domovů ze 6 zemí bývalé Jugoslávie.

Veškeré prostředky vybrané ve sbírce budou použity na zaplacení dopravy dětí a jejich vedoucích z dětských domovů ze zemí bývalé Jugoslávie do České republiky a nazpět.

Kdo sbírku organizuje?

Rotary Club Prague International je součástí celosvětové organizace nesoucí název Rotary International. Jedná se o jednu z největších organizací na světě, která se věnuje dobročinným aktivitám. Konkrétně náš RCPI sdružuje jednotlivce z mnoha zemí, krajany, kteří mají bydliště v Praze. Zároveň však velkou členskou základnu tvoří i členové s českými kořeny. Klub má v současnosti přibližně 50 členů.

Pojďte společně s námi dopřát mladým vzájemné obohacení, propojit je a vytvořit prostor k překonávání předsudků a k navázání nových pout, které jim pomohou přijmout vzájemné rozdíly nejen v rámci jejich skupiny, ale hlavně v rámci jejich zemí a kultur.

3 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

50 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

Discover more

Poslední naděje pro maminku Renatu ve vigilním kómatu
18 %

Poslední naděje pro maminku Renatu ve vigilním kómatu

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí
164 %

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí

Rodina,které se změnil život během jednoho dne
58 %

Rodina,které se změnil život během jednoho dne