Šance pro Jakuba

České Budějovice / Organizer: Eva Šebíková zc.manzes@avokibesave

Collected
459 500 Kč

of 440 000 Kč   / 104 %
0 %
Left -2236 days
393 donors

The campaign is running on Znesnáze21

The campaign ended on 12. May 2020
Share with friends

Kuba je skromný kluk, dříč a sportovec. Svůj život zasvětil přírodě a jejíochraně. Prosincový den v roce 2017 všechno změnil. Kuba se zranil připráci, kterou miloval. Spadl ze stromu a těžký pád skoro nepřežil.

Kromě mnoha zlomenin se objevilo krvácení do mozku. Jakub upadl na 2měsíce do kómatu a rodina zažívala beznaděj. Lékaři vyslovili větu, kterounechce slyšet žádný rodič. „Váš syn se neprobere.“ Mýlili se. Postupně seprognózy zlepšovaly, ale stále nebylo vyhráno – bude ležák, nikdy nebudechodit.

Tenhle kluk, ale věděl, že bez dřiny to nepůjde. Díky absolvovánísportovního gymnázia, kde osm let plaval, měl potřebnou disciplínu. Po více jakpůl roce v nemocnicích, se pustil do boje. Jóga, akupunktura, biofeedback,hipoterapie, plavání, fyzioterapie, kognitivní trénink, němčina. Kousek pokousku. Sám a sám. Každý den od rána do večera.

Dnes už sám chodí, nemá však potřebnou stabilitu a rovnováhu. Nějakou dobuještě potrvá, než bude zase dobře mluvit a zmizí dvojité vidění. Ale je tobojovník. Chtěl by se vrátit do normálního života, dodělat si doktorát, ahlavně pomáhat stejně postiženým lidem a dětem. Těm by chtěl předávat svézkušenosti.

Zbývá kus cesty. Na té by mu pomohla léčba kmenovými buňkami, která unás bohužel není hrazena zdravotní pojišťovnou. S malým invalidním důchodema příspěvky na péči na tuto léčbu nedosáhneme. A tak touto cestou prosímvšechny dobré lidi o pomoc. Každá drobná částka pomůže k tomu, aby se mohl Kubavrátit zpátky do života.

Děkujeme z celého srdce. Máma Eva a Jakub

Děkujeme!!!

16. 04. 2020

Lidé drazí, nevíme jak poděkovat. Slova díků jsou jak chmýří ve větru. Nevíme jak bychom je zhmotnili. Chtěli bych osobně poděkovat každému z Vás zvlášť, ale to nejde. Neznáme u mnohých ani jména. A Vaše vzkazy jsou úžasné. Dodávají nám obrovskou energii. Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Jednou uděláme velký slet. To by bylo super. Máme Vás rádi. Jste náš motor. Zdravíme všechny !!! Šebíci 

393 donations

Anonymous donor 15.04.2020 500 Kč

L&J&A&T 15.04.2020 1 000 Kč

“Jakube, moc Vám fandíme!”

Anonymous donor 15.04.2020 300 Kč

Anonymous donor 15.04.2020 100 Kč

Anonymous donor 15.04.2020 500 Kč

Anonymous donor 15.04.2020 100 Kč

Renča 15.04.2020 1 000 Kč

“Drž se ;-)”

Anonymous donor 15.04.2020 3 000 Kč

“Bylo mi ctí se s Tebou osobně setkat, Kubo. Drž se.”

Anonymous donor 15.04.2020 200 Kč

Anonymous donor 15.04.2020 5 000 Kč

“Nikdy nemej strach”