Rozvozenky

Horní Měcholupy / Organizer: Spolek VLČÍ MÁKY zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Rozvozenky

Amount raised 6 808 Kč of 120 000 Kč goal
Left 339 days
6 % z původního cíle
The campaign has ended 26. June 2025

Help by sharing

Ve Spolku VLČÍ MÁKY pomáháme zejména válečným veteránům, kteří trpí zdravotními a psychickými problémy. To znamená, že mají snížené možnosti výdělku, zato vysoké náklady na léky, rehabilitace, kompenzační pomůcky. Při dnešních cenách je pro ně pravidelný závoz potravin klíčovou pomocí.

Rozvozy potravin a hygienických potřeb z Potravinové banky i vlastních zdrojů pro hendikepované veterány a jejich rodiny zajišťují dobrovolníci Spolku VLČÍ MÁKY.

Už deset let prodáváme vlčí máky, pořádáme sbírky a dobročinné aukce, abychom veteránům pomohli se zdravotní i sociální rehabilitací. V posledních dvou letech jsme byli některými opakovaně požádáni o nákup základních potravin. Pro většinu z nás, kteří jsme zdraví, je taková situace těžko představitelná.

Je nedůstojné a společensky nepřijatelné, aby lidé, kteří sloužili naší vlasti, museli prosit o jídlo. Proto jsme od února 2024 spustili pravidelné rozvozy.

Že občas kupujeme jídlo, se dozvěděl jeden z veteránů, jenž nás dlouhodobě podporuje. Zprostředkoval nám smlouvu s Potravinovou bankou. Díky tomu si můžeme každý týden vyzvednout spoustu ovoce, zeleniny a pečiva, které už na pultech nedělají parádu, ale dokážeme z nich vytřídit bezvadné kousky. V dubnu jsme se zúčastnili sbírky potravin a získali tak i zásoby mouky, cukru, rýže a těstovin. Další potřebné zboží získáváme vlastní cestou.

Aktuálně zásobujeme 14 rodin, celkem 52 osob, z toho 22 dětí. Z těchto dětí jsou 4 sirotci a jeden s těžkým vrozeným onemocněním.

Pomáháme právě i rodinám vojáků, které pečují o vážně nemocné děti. Od roku 2021 podporujeme navíc i rodiny afghánských tlumočníků naší armády, které sem byly evakuovány před mstou talibanců a začínají od nuly. Zájemců o potravinovou pomoc tak máme více, než zvládneme nyní obsloužit. Mezi podpořenými veterány jsou dva s poškozením míchy, další s ALS nebo narkolepsií - a nejen oni nemají možnost si potraviny osobně vyzvednout. Služba, že pro ně jídlo shromáždíme, vytřídíme a následně rozvezeme, se stala klíčovou pomocí.

Do rozvozů potravin a hygieny se naši dobrovolníci vrhli naplno, protože obrovsky pomáhá. Jenže jsme narazili na vlastní limity - provozní náklady.

Náš spolek žádný vozový park nemá, nemá ani zaměstnance, vše je na bedrech dobrovolníků. Chceme jim proplácet aspoň zákonné minimum za použití jejich soukromých vozů, zatímco sami nesou tyto náklady už půl roku.


Jak sbírka pomůže?

A tak Vás oslovujeme v této dlouhodobé sbírce. Můžete v ní nakoupit symbolické “ROZVOZENKY”. Týdenní závoz pro jednu rodinu v Praze a okolí vychází na 200 Kč, za 800 korun závoz pro rodinu na celý měsíc. (Závozy do větších vzdáleností stojí více, proto tyto rodiny zavážíme nyní jednou měsíčně a díky Vašim příspěvkům budeme moci intenzitu zvýšit.)

Matematicky vzato, hledáme 14 nadšenců, kteří si nastaví trvalý příkaz na 800 Kč měsíčně. A s každým dalším takovým dobrodincem budeme moci závozy zintenzivnit a zařadit do závozů další potřebné rodiny.

Těšíme se, že Vás budeme moci pravidelně informovat o dalších uskutečněných rozvozech, příjemci pomoci se s Vámi zase podělí o své oblíbené recepty. Pokud nám začnete přispívat pravidelně a vyplníte úplné kontaktní údaje, zařadíme Vás do našeho Klubu přátel veteránů Obdržíte od nás nejen speciální poděkování a pozvánky na speciální setkání, ale také získáte zdarma předplatné k plné verzi našeho podcastu Veteran Story, kde veteráni a známé osobnosti spjaté s armádou vypráví své příběhy.


10 donations

777 Kč — Anonymous donor 3 days ago

“Děkuji za to, co děláte 🙏”
500 Kč — Aneta 4 days ago

2 112 Kč — Anonymous donor 1 week ago

300 Kč — Lenka 2 weeks ago

“Vážíme si vás ❤️!”
373 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

500 Kč — O.T. 3 weeks ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — MB 1 month ago