Rozhýbejme Česko

Ostrava / Organizer: MG Dance, z.s. zc.manzes@ecnadgm

0 %

Rozhýbejme Česko

Amount raised 8 088 Kč of 330 000 Kč goal
Left -354 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 28. May 2021

Help by sharing

Jakožto zakladatel a spolumajitel tanečního klubu MG Dance, vrcholový sportovec, reprezentant ČR a zároveň otec dvou dětí vnímám současnou "covidovou" situaci, jako devastující, zvláště pro zdravý vývoj naší nejmladší generace.

Za účelem znovunastartování radosti ze života, motivace a hlavně zbavení se apatie, o které všichni mluví, jsem se rozhodl přenést mou myšlenku Dance For People (tanec jednoduše, hravě pro všechny věkové skupiny) na celou ČR, letos v on-line formě.

A protože současnou situací trpí obzvláště děti, kterým chybí kamarádi, nedostatek pohybu a různých volnočasových aktivit, zaměřil jsem se prvotně na školy a začal je oslovovat s myšlenkou nadchnout děti, rozhýbat je v chytlavých rytmech a vrátit jim tak radost k životu.

Od března již s námi každý týden tančí v rámci „on-line tělocviků“ tisíce dětí a přidávají se další a další školy po celé republice.

Zájem o tento projekt je čím dál větší, nabírá také mediální sledovanost, ale tím bohužel přibývají problémy se stávajícím vybavením tanečního studia, odkud vysíláme.

Z důvodu technické a finanční náročnosti jsme nebyli zatím schopni instalovat kvalitní internetové připojení (taneční studio je v suterénu kulturního domu) a tak jsme nuceni situaci řešit dokupováním dat, což je s ohledem na rostoucí zájem už teď neúnosné. Také ostatní vybavení (počítač, kamera, světla atd.) už nevyhovuje současným požadavkům.

Zájem se už natolik rozšířil, že je nezbytné vybudovat další vysílací místnost, vč. veškerého technického vybavení. Věříme, že společně s vámi se to povede!

Kdyby se našly finance na podporu této myšlenky, dopad by byl opravdu globální a pozitivně bychom přispěli k celkové dobré náladě všech, zvláště dětí.

Náš projekt má tradici už od roku 2014. Každoročně je vytvořena jednoduchá taneční choreografie, která se pak tančí na různých společenských, sportovních a jiných kulturních akcích. V roce 2016 vznikl díky této myšlence také pořad Rytmix na ČT:D a od roku 2018 s námi děti tančily v tanečních kroužcích Dance For People na více než 20 školách, nejen v Ostravě.

Díky za pomoc! - Jakub Mazůch, zakladatel MG Dance

7 donations

4 000 Kč — Jana Hofmanová 1 year ago

“Děkujeme Kubi a týme !!! Těšíme se!”
1 221 Kč — Lu 1 year ago

121 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Drzim palce Kubo.. at to detem s vami tanci k radosti 😃”
1 000 Kč — Nikos 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Vy to všechno roztančíte :)”
1 000 Kč — Petr Matušák 1 year ago

Discover more

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům
52 %

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům

Lucince s leukémií odlehčí automobil
24 %

Lucince s leukémií odlehčí automobil

Rehabilitace pro smíška Didi
10 %

Rehabilitace pro smíška Didi