Řidičák pro nemocnou Natalii

Náchod / Organizer: Anna Maria Izáková ue.narokod@akstuok

{}
0 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Amount raised 14 941 Kč of 14 560 Kč goal
Left -1152 days
103 % z původního cíle
The campaign has ended 23. April 2021

Help by sharing

Teprve 17letá Natalia trpí genetickou vadou kostí a svalovým onemocněním – myopatickým syndromem. S nemocí se pere od dětství, její stav se bohužel horší. Dojít do nedalekého obchodu? Vyrazit na túru? Nemožné. Mladá slečna má problém s chůzí delší než 10 minut.

Dříve situaci řešila pomocí berlí, ale teď to nejde ani s nimi a musí používat invalidní vozík. Má II. stupeň invalidity. Když to finanční situace dovolí, využívá Natália s maminkou služeb taxíku. To je však finančně zatěžující.

Díky řidičskému průkazu bude Naty více samostatná a nezávislá. Bude moct navštěvovat rehabilitační zařízení a zajistit si i běžné činnosti, jako je obyčejný nákup nebo budoucí cesta do školy.

Ráda by totiž začala dálkové studium střední škole v Hradci Králové.

Natalie žije společně se svou maminkou, která je samoživitelka a navíc pečuje o vnuka Alexandra. I ona se potýká se zdravotními problémy a byl jí přiznán I. stupeň invalidního důchodu. Maminka pracuje v chráněné dílně, finance na řidičský průkaz pro Naty ji bohužel nezbývají. Moc ji trápí, že nemůže svou dceru podpořit a splnit její sen o nezávislosti.

 

Poděkování

27. 04. 2021

Děkuji mnohokrát všem dárcům, kteří podpořili mne a moji dceru. Projevili jste svá velká srdíčka a obrovské pochopení naší situace, za což Vám moc děkuji. Má dcera bude méně omezená ve svém životě. To, co se pro nás ještě včera zdálo být zcela nemožné, se jako zázrakem dnes splnilo. Vaším přispěním již Natalia absolvuje autoškolu a je jen kousek od splnění svého snu. Nemusíme už mít obavy z nedostatku financí, jelikož peníze ze sbírky pokryjí celé výlohy spojené se získáním řidičského průkazu. Všem Vám děkujeme a ze srdce přejeme hodně zdraví. Natalia a její máma

11 donations

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
1 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
73 %

Cesta k Baltu - Volume VII

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!
15 %

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!