Rekonstrukce útulku: I pejsci bez domova si zaslouží teplo

Lukavice / Organizer: Pes senior, z.s. zc.manzes@ecivakulkelutu

0 %

Rekonstrukce útulku: I pejsci bez domova si zaslouží teplo

Amount raised 225 566 Kč of 220 000 Kč goal
Left 16 days
103 % z původního cíle
The campaign has ended 12. February 2026

Help by sharing

Už více než 30 let poskytujeme domov a lásku těm, kteří to nejvíc potřebují. Psí domov Lukavice vznikl v roce 1994 s hlavním cílem pomáhat psům, kteří neměli štěstí na milující rodinu a kde by jim byla poskytnuta dostatečná péče a pozornost.

I přesto, že jsme do nových domovů umístili téměř 9 000 pejsků, stále u nás zůstává mnoho starších, větších a nyní i „problémových“ psů.

Před 20 lety proto vznikl spolek Pes senior, z.s., který těmto „neumístitelným“ pejskům zajišťuje bezpečí a stabilní zázemí. Druhou šanci na život letos u nás dostali například Chill a Bella.

  • Chill byla fenka od bezdomovkyně, která chtěla vydělat na prodeji jejích štěňátek. Naštěstí se podařilo zachránit vyčerpanou, vyhublou a nesmírně unavenou psí maminku i její malá, přehřátá a dehydrovaná štěňátka a dopravit je k nám do bezpečí.
  • Bella měla být utracena, protože se prostě nehodila příbuzným, kteří zdědili dům. Stále hledá milující domov, kde jí bude vynahrazeno vše, o co přišla během těch dlouhých let.

Snažíme se, aby se u nás všichni cítili bezpečně a milováni, ale i naše možnosti mají své limity, zejména finanční – na údržbu kotců a krmivo.

Jak sbírka pomůže

Po 30 letech nepřetržitého provozu potřebují naše útulkové kotce akutní opravy a vylepšení. Potřebujeme nové podlahy, boudy, střechy a další vybavení. Některé kotce bychom rádi přebudovali na vyhřívané, aby sloužily starším a nemocným pejskům, nebo pořídili obytný kontejner pro lepší komfort psích staříčků.

Vaše podpora znamená víc, než se na první pohled zdá. Každý dar je krokem k lepšímu životu pro naše čtyřnohé přátele. Společně můžeme pejskům dát šanci na nový začátek a bezpečné zázemí, které si tolik zaslouží.

Děkujeme, že nám pomáháte tvořit lepší svět pro pejsky v nouzi!


Více informací o nás a příběhy našich pejsků najdete na www.utuleklukavice.cz nebo na Facebooku.

Budování a rekonstrukce kotců

06. 01. 2026

U nás se v novém roce nezahálí, rekonstrukce a úpravy kotců jsou v plném proudu. Děkujeme všem dárcům a všem kdo pomáhají! ❤️ Zatím je to hlavně nákup materiálu a první opravy, uvidíme co nám nadále počasí dovolí. Děkujeme, že pomáháte, má to smysl. 🙏 My i všichni čtyřnozí kamarádi Vám přejeme šťastný nový rok. 🐾

Děkuji.

S pozdravem

Eva Vosáhlová

Lucky

13. 12. 2025

Lucky náš další nový obyvatel. Tříletý kříženec retrívra a možná něm.ovčáka. Váží 20 kg, ačkoliv pes jeho velikosti by měl mít aspoň 40 kg . "Panička" nám ho darovala s tím, že není v nejlepší kondici. Čekali jsme hodně, ale přijela k nám kostra potažená černým kožíškem. Okousané a bolavé uši už jsou jen malý "bonus". Pohled na něho vhání slzy do očí. Údajně tak zhubl za 8 dní, co nebyl doma. Pokládáme si otázku, jak je možné, že ho nikdo za tu dobu neviděl? Nikdo si nevšiml 3 roky?! Lucky je úžasňák, lidi miluje, přestože si zažil peklo. 😔 Snad se podaří vše napravit a bude v pořádku. 🙏 Snad přijel včas!

Bambulka

26. 11. 2025

Jednou z mnoha našich nových listopadových obyvatelů je Bambulka.

Bambulka - dle zachránce nar. 5.4.2018 .Od samotného začátku měla velmi těžký život- ba přímo přežívání. Proslýchá se, že hned po narození, když byla ještě slepé štěňátko, byla vyhozena na hnůj aby tam uhynula. Matka,fena hnána mateřským pudem, své již téměř mrtvé štěně našla a zachránila. Ačkoliv byla Bambulka zachráněna, ale i tak další léta přežívala ve velmi těžkých podmínkách. "Bydlela" ve špinavé poloboudě, která byla plná výkalů a nečistoty. Žila bez jakéhokoliv kontaktu s člověkem. Sama, zapomenutá, bez lásky a pohlazení. Občas byla na chvíli vypuštěna se proběhnout. Krmení měla příležitostné, pouze občas hrst granulí a k pití mnohdy zelenavá dešťová voda. V podstatě všem na obtíž. Teď je na čase dopřát Bambulce konečně ten pravý super domov.

 

Těchto případů bohužel stále přibývá. Lidé si často neuvědomují hodnotu zvířecího života a zodpovědnosti za něj. Bambulka zatím stále nemá nový domov, ale už ví jaké je pohlazení a láskyplná pozornost člověka. 

177 donations

QR platby 19.01.2026 2 000 Kč

“QR platby 12.1. - 18.1.2026”

Anonymous donor 15.01.2026 2 450 Kč

“Rok plný nových páníčků přeje Macron Software, spol. s r. o.”

QR platby 12.01.2026 2 500 Kč

“QR platby 5. - 11.1.2026”

JUDr. Rendlová Miluše 12.01.2026 10 000 Kč

Anonymous donor 10.01.2026 1 000 Kč

Anonymous donor 10.01.2026 1 Kč

Anonymous donor 09.01.2026 1 Kč

Anonymous donor 09.01.2026 1 Kč

Anonymous donor 09.01.2026 1 Kč

Anonymous donor 09.01.2026 1 Kč