Rehabilitační pomůcka pro Sabinu s DMO. Podpořme ji!

Rehabilitační pomůcka pro Sabinu s DMO. Podpořme ji! / Organizer: Sabina Lewithová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Rehabilitační pomůcka pro Sabinu s DMO. Podpořme ji!

Amount raised 2 373 Kč of 113 247 Kč goal
Left 46 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 01. August 2024

Help by sharing

Dobrý den, jmenuji se Sabina, je mi 51 let a od dětství trpím dětskou mozkovou obrnou.

Během nedávného pobytu v rehabilitační léčebně jsem měla možnost vyzkoušet kompenzačně-rehabilitační pomůcku Walkaide, díky níž se mi ovýrazně zlepšila chůze.

Pravidelnou rehabilitací se udržuji v kondici, aby se mi zdravotní stav nezhoršoval.

Jak sbírka pomůže?

Bohužel tato kompenzační pomůcka je pro mě, byť pracuji, nedostupná, stojí 130 000 Kč a já na ni finančně nedosáhnu. Proto se obracím na vás, milé dárce, se založením sbírky.

Velice moc předem děkuji za každý, byť i malý, finanční příspěvek. Sabina

Něco o WalkAide

Jedná se o funkční elektrický neurostimulátor WalkAide, kompenzačně-rehabilitační pomůcku, která u pacientů se syndromem „padající špičky“ (tzv. foot drop) při chůzi pomáhá zvedat špičku nohy, a tím značně usnadňuje chůzi. WalkAide je vhodný pro pacienty s postižením centrálního nervového systému, zejména pro pacienty s roztroušenou sklerózou, po cévní mozkové příhodě, po úrazech mozku a míchy a také při dětské mozkové obrně, a to už pro děti od čtyř let. WalkAide funguje na principu funkční elektrické stimulace, kdy podrážděním podkolenního nervu dojde k reflexnímu stahu svalů na bérci a aktivnímu zvednutí špičky. Elektrická stimulace probíhá pomocí gelových elektrod připevněných manžetou pod kolenem a je řízena dvěma čidly: gyroskopem a akcelerometrem. Díky řízení stimulace dvěma senzory dochází k aktivnímu zvednutí špičky vždy v optimální fázi kroku a pacient navíc není omezen výběrem obuvi. WalkAide programuje každému pacientovi na míru osoba vyškolená pro práci s WalkAide systémem. Obsluha přístroje pacientem je velice jednoduchá.

Patrons 1

3038

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3038. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

3 donations

373 Kč — Kamarád 1 month ago

“Sestřička drží pěsti! ”
500 Kč — ŠB 1 month ago

1 500 Kč — Honza Blecha a Zuzka Kočí 1 month ago