Projekt MAMA

Jaroměř / Organizer: Jana Pechlátová zc.manzes@hcnerf

{}
0 %

Projekt MAMA

Amount raised 411 051 Kč of 200 000 Kč goal
Left -26 days
206 % z původního cíle
The campaign has ended 02. November 2023

Help by sharing

V sobotu a neděli 14. a 15. října představí fotografka Jana Pechlátová svůj charitativní projekt MAMA v Umělecké kolonii josefové pevnosti. Rozsáhlá výstava a křest knihy, která propojuje fotografie s příběhy matek, představuje i takové tváře mateřství, o kterých se běžně nemluví.


Díky podpoře nadačního fondu Lilie Khousnoutdinové- Propolis33 a české oděvní značce Buga.cz, kteří pokryli veškeré náklady na vznik a tisk knihy MAMA, může tato akce proběhnout jako charitativní- na podporu rodin z Královédvorska a okolí, které se kvůli nemoci či postižení dítěte dostali do finanční nouze. Z rámci celé výstavy tak můžete přispívat vybraným rodinám a odměnou za každý příspěvek vám bude zdarma kniha MAMA.KOMU PENÍZE Z VÝSTAVY POPUTUJÍ?


Sašík Keller- Sašík utrpěl při porodu vážné poškození mozku a lékaři mu nedávali téměř žádnou naději. Chlapec však bojoval a po pár dnech se probudil z komatu. Čelil však svalovým křečím a záškubům a kvůli těžké spasticitě se první rok a půl nemohl hýbat, polykat a zápasil s extrémním refluxem a pravidelným zvracením. Až 20krát za den si protrpěl epileptický záchvat a v podstatě byl odsouzen na celoživotní lůžko. Rodiče to však nevzdávají a dopřávají synovi pravidelné neurorehabilitace a ten se díky nim velmi zlepšuje. Možnost v nich pokračovat je pro rodinu velkou nadějí.


Radek Polaczyk- Radek se narodil příliš brzy. Předčasný příchod na svět mu způsobil pohybové i mentální omezení. K tomu všemu je Ráďa i nevidomý. Na péči, nepřetržitou, je maminka Zorka sama, která se vytrvale snaží zajistit synovi kvalitní a pestrý život. Díky štědrosti dárců mají Zorka s Ráďou speciální kolo a tak peníze z knihy MAMA jim dopomůžou finančně nejen na běžný provoz, ale třeba se díky vám podívají i do vzdálenějších koutů naší země.


Matyášek Exner- Matyášek se narodil zcela zdravý. Na pravidelné prohlídce však lékařka zaznamenala hypotonii. Po odborných vyšetřeních mu bylo diagnostikováno genetické onemocnění SMA (spinální svalová atrofie I. stupně, tedy nejtěžší forma). I přes včasné zahájení léčby stihla SMA svaly poškodit fatálně. Prognóza zněla, že chlapeček nebude nikdy sám sedět, lézt ani chodit. Matyášek je však bojovník a dělá velké pokroky. Pomáhají mu pravidelné terapie a rehabilitace, které jsou ale velmi nákladné.


Daník Bureš- Dvanáctiletý nechodící chlapeček z malé obce u Dvora Králové n/L, který od narození trpí spastickou formou dětské mozkové obrny. Terapie, které Daníkovi nejvíce pomáhají, jsou pro rodinu velice finančně náročné, neboť terapie není hrazena pojišťovnou.


Jiřík Hanák- Jiřík byl donedávna pětiletý zvídavý klučina, který s mámou a tátou bydlí ve Dvoře Králové nad Labem. Společně by měli prožívat novou a úžasnou životní etapu – před pár týdny se rodina rozrostla o dalšího člena, malého Adámka. Jiříkovu roli velkého bráchy však narušila zákeřná nemoc – akutní leukémie. Malý hrdina bojuje o svůj život na dětském onkologickém oddělení.12 donations

“QR platby 30.10.-1.11.2023”
600 Kč — QR platby 1 month ago

22 600 Kč — Anonymous donor 1 month ago

20 000 Kč — ETIGRAF, s.r.o. 1 month ago

“převod QR plateb ze dne 23.-29.10.”
500 Kč — QR platby 1 month ago

100 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“QR platby 20.-22.10.2023”
2 600 Kč — QR platby 1 month ago

“Jste skveli!!! ”
500 Kč — Baru 1 month ago

“převod QR plateb 16.-19.10.2023”
16 755 Kč — QR platby 1 month ago

303 Kč — Petra Tichá 1 month ago

200 000 Kč — projekt MAMA 1 month ago