Přidržme samoživitelku Lucku nad vodou

Příbram / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Přidržme samoživitelku Lucku nad vodou

Amount raised 30 006 Kč of 30 000 Kč goal
Left -394 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 26. January 2023

Help by sharing

Jmenuji se Lucka. Je mi 34 let a mám krásnou holčičku Nikolku, které je 6 let a v září nastoupila do 1. třídy. 

S Nikolkou jsme zůstaly jen mi dvě, když jí byly 3 roky. Ve stejné době, kdy jsme se rozešli s mým partnerem mi navíc umřela maminka a bylo to pro mě opravdu špatné období. Jako by to nestačilo, tak jsem se po mateřské nemohla vrátit na směnný provoz do azylového domu pro rodiny s dětmi, kde jsem před porodem pracovala. Nebylo možné, aby Nikolka zůstala večer, nebo v noci doma sama. Naštěstí jsme se v azylovém domě domluvili, že jsem vykrývala alespoň víkendy, a také jsem šla pracovat do denního centra pro lidi bez přístřeší.

I když to bylo poměrně komplikované, tak jsme s dcerou dokázaly z mých omezených příjmů vyžít. Bohužel, ex-partner si ale pak přestal dceru úplně brát, a když tak pouze výjimečně, a tak jsem musela v azylovém domě skončit, protože to jsou 12hodinové směny denní i noční.

Zůstal mi tedy pouze úvazek poloviční v centru pro lidi bez přístřeší. I nyní se snažím situaci nevzdat a nepotopit se. Různě si přivydělávám po brigádách, ať jde o úklid, nebo výpomoc, ale není to nic, na co by se dalo spolehnout.

Bohužel mi ale nyní, když se vše zdražilo, přišel nedoplatek za elektřinu, a navíc se mi zvýšily zálohy, a tak jsem v situaci, kdy je pro mě velmi komplikované zaplatit každý měsíc nájemné.

Hledám práci na celý úvazek, ale je to složité, bohužel nemám možnost hlídání Nikolky a zatím se mi nepodařilo sehnat práci jen na denní směny.

Věřím ale, že s tím, jak bude dcera růst už nebude problém, aby se sama vyprovodila do školy a bude to pro mě jednodušší.

Jak sbírka pomůže?

Prosím vás o pomoc se 2 měsíci nájmu, abych se mohla nadechnout a nebála se, že přijdeme o střechu nad hlavou.

I když jsme s Nikolkou jen spolu, jsme super tým. Jsem ráda, že Nikolku mám. Je to můj hnací motor, abych se vždy snažila o dobrý život pro nás obě. 

Moc děkuji za pomoc. 

30 donations

8 245 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držím vám palce, abyste to zvládly!”
2 000 Kč — Eva Mlčoušková 1 year ago

1 900 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“❤️”
252 Kč — V. 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago