Předčasné Vánoce pro děti z dětského domova Pepa

Příbram / Organizer: Jana Havelková zc.manzes@anajavolkup

{}
0 %

Předčasné Vánoce pro děti z dětského domova Pepa

Amount raised 49 860 Kč of 700 000 Kč goal
Left -460 days
7 % z původního cíle
The campaign has ended 25. October 2021

Help by sharing

Jmenuji se Jana Havelková Puklová a jsem zakladatelkou spolku Radost Příbramáčkům, díky kterému jsem se před necelými 6 lety stala součástí úžasného dětského domova Pepa v Lazci. Ve volném čase jezdím osobně to tohoto malého rodinného domova, kde je 16 dětí a ten nejlepší personál - tety a strejdové v čele s fantastickou paní ředitelkou Věrkou.

V domově mají dosluhující starý transportér, který zajišťuje převoz dětí při delších trasách a výletech. Jezdíme s ním i vyzvedávat jídlo do potravinové banky. V současné době je auto více v servisu než k užitku dětem. Ale bohužel na nové auto nemají finance.

V domově došlo v nedávné době k rekonstrukci sociálního zařízení na dětských pokojích a peníze se musely vložit do těchto nutných oprav.

Strašně moc bych si přála dát dětem předčasně vánoční dárek NOVÉ AUTO... ale bez pomoci Vás hodných lidí, to nezvládnu. Proto se na Vás obracím s prosbou o pomoc a podporu ve formě jakékoliv finanční částky a věřím, že se nám podaří peníze na auto dětem vybrat a připravit dětem obrovské překvapení.

Tyto děti jsou hodné, plné lásky, očekávání, ale i bolesti a strachu. V životě neudělaly nic špatného na to, aby nemohly vyrůstat ve svých rodinách. Bohužel tomu tak není, ale mohu ze svého pohledu říci, že mají obrovské štěstí, že mohou vyrůstat v tomto láskyplném domově.

Vím, že rodinný přístup, vedení, vize a obětavost zaměstnanců tohoto domova jim dá do života co možná nejvíce a za to jsem šťastná. Nové auto jsme řešili přes pana Brože, který dětský Domov podporuje (Auto Poly Nová Hospoda) a jedno super vhodné přesně pro ně tam má. Stojí necelých 800.000 Kč, ale dětskému domovu by ho dal výhodněji za 700.000 Kč.

Chápu, že je to vysoká částka, ale bojíme se vzít ojeté auto, které je třeba 10 let staré a stálo by méně, ale za čas by se musely řešit podobné problémy a opravy.

Tím, že jako dobrovolník jezdím do tohoto domova často např. s dárky a dorty dětem k narozeninám, na zahradní slavnosti, Štědrý večer nebo s dětmi jezdím do divadel na představení a mnohé další akce, na které sháním peníze právě přes můj spolek, tak jsem blízko nejen dětem a jejich životním příběhům, ale často vidím problémy, se kterými musí paní ředitelka bojovat. Tento domov je pro mě opravdu srdeční záležitostí.

Paní ředitelka Věrka je člověk se srdcem na svém místě a i povolání či spíše poslání, které si vybrala dělá s plným nasazením a elánem. Je ovšem také velikou sportovkyní, turistkou a celkově člověkem nakloněným k přírodě... tímto směrem se snaží vést i děti, což si myslím, je úžasné. Snaží se, aby byly děti maximálně venku, v přírodě, podnikají různé výlety.

Věřím, že jsme laskavý národ a pořízení nového auta pro děti se nám podaří. ❤️

Děkujeme všem dárcům !

12. 05. 2022

Velké díky posíláme všem, kteří přispěli do sbírky na nákup automobilu pro Dětský domov Pepa v Příbrami. Sbírku iniciovala Jana Puklová-Havelková. V příloze je foto sice ne úplně nového, ale pro nás velmi krásného a potřebného auta.

Děkujeme!

Věra Splítková

ředitelka DD

36 donations

“Snad ta malá kapka pomůže. 🙂”
500 Kč — Hanka a Jirka 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Ahojte, berte to prosím jako dodatečný dárek za vysvědčení. Měla jsem tolik práce se školou, že jsem vás ani nestihla v červnu navštívit. Brzy na viděnou:)Janča”
1 500 Kč — Jana Malecká 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Šrajnová Denisa - Dětská obuv 1 year ago

50 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Naďa 1 year ago

50 Kč — Anonymous donor 1 year ago

50 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Ať se podaří vybrat ”
121 Kč — Baru 1 year ago

Discover more

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí
154 %

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí

Postavme Viktorku s SMA na nožky!
39 %

Postavme Viktorku s SMA na nožky!

Operace v zahraničí změní Lilli život
4 %

Operace v zahraničí změní Lilli život