Posuňme Marušku o krok vpřed

Praha 9 / Organizer: Marie Kubínová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Posuňme Marušku o krok vpřed

Amount raised 12 810 Kč of 81 000 Kč goal
Left -643 days
16 % z původního cíle
The campaign has ended 26. May 2022

Help by sharing

Maruška je předčasně narozená holčička, od prvních chvil velká bojovnice. Místo vlastní postýlky, zůstala dlouhých pět měsíců v nemocničním prostředí napojená na přístroje a hadičky. Prodělala krvácení do mozku a vlivem infekce jí vynechalo srdíčko. Tím bohužel špatné zprávy neustaly… přidala se infekce mozku a celého tělíčka.

Diagnóza zněla mozkomíšní hydrocefalus. Marušce lékaři museli zavést zevní komorovou drenáž mozkomíšního moku, aby se nehromadil a neutlačoval okolní mozek. Následovaly další operace a 3 měsíce za ní dýchal přístroj.

Marušku jsem mohla poprvé pochovat až po 2 měsících od porodu. Dnes je dcerce 6 let. Do práce jsem se nikdy nevrátila, jsem mámou na plný úvazek, protože dcera potřebuje celodenní podporu.

Bohužel, zdravotní komplikace se neobešly bez budoucích následků. Holčička má opožděný psychomotorický vývoj na úrovni 3letého dítěte, má dětskou mozkovou obrnu, ADHD a epilepsii. Pro citlivé trávení a intoleranci na lepek a laktózu dodržuje GAPS terapeutický protokol.

Její stav se však zlepšuje, ale tato léčba stojí nemalé měsíční částky. Bez speciální rehabilitací bychom ale nikdy nedosáhli pokroků. Cílová částka nám pomůže pokrýt roční náklady na rehabilitace a speciální stravu. Moc děkujeme.

4 donations

“Pro vyléčení malé Marušky, Buh žehnej”
10 000 Kč — Marie Frybova 2 years ago

“Bůh žehnej male Marušce at se uzdravi”
2 112 Kč — Hana Marie Kubinova 2 years ago

“Hodně štěstí ”
500 Kč — R.K 2 years ago

198 Kč — Anonymous donor 2 years ago