Postavme malou bojovnici Laurinku na nožičky!

Mladá Boleslav / Organizer: Marie Šekmarová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Postavme malou bojovnici Laurinku na nožičky!

Amount raised 10 356 Kč of 500 000 Kč goal
Left 56 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 17. June 2024

Help by sharing

Náš příběh někteří z vás už znají, ale pro připomenutí – naše vnučka Laurinka se narodila předčasně v 25tt s porodní váhou 610 g a měřila 31 cm. Prvního půl roku života strávila ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, kam jsem za ní dojížděla, byl to pro nás i lékaře velký zázrak, že vůbec přežila.

Bohužel, však následky Laurinčina předčasného příchodu na svět nezůstaly bez zdravotních komplikací a trvalého postižení.

Potýká se tak s dětskou mozkovou obrnou, poškozením mozku, zrakovým poškozením, hypertonickým syndromem, akrální spasticitou, epilepsií a dalšími přidruženými komplikacemi.

S manželem jsme Laurinčiny prarodiče, vnučka nám byla svěřena do pěstounské péče, jelikož rodiče Laury nebyli způsobilí o ni pečovat.

Laurinka je velká bojovnice a život na tomto světě si vybojovala a bojuje dál.

Věřte, že to pro nás není úplně jednoduché, oba jsme již v důchodu a já sama jsem prodělala onkologické onemocnění i mozkovou příhodu a nejsme již nejmladší, ale jsme přesvědčeni, že i Laura má právo na milující rodinu i domov, a že si zaslouží cítit, že ji má někdo rád a postará se o ni.

Jak sbírka pomůže?

Dnes jsou Laurince 2 roky a 6 měsíců, ale její vývoj je značně opožděný, odpovídá cca 6 měsícům. Zatím ještě nesedí, ani neleze, ale při intenzivním cvičení, která neustále podstupujeme se měsíc od měsíce lepší.

Navštěvujeme každý den rehabilitace, neurorehabilitace a hypoterapie a 5x denně cvičíme doma. Stále s ní jezdíme k odborníkům do Hradce Králové, Prahy a lékaře navštěvujeme i tady v Mladé Boleslavi.  

I přesto všechno je Laurinka moc hodná holčička, neustále rozdávající úsměvy na všechny strany. S cvičením se pere statečně s úsměvem a upřeným zrakem na mě, jako kdyby mi chtěla říct: "Neboj babi, já to dokážu, musíš být se mnou jen trochu trpělivá."

Když na ní každý den koukám, jak se snaží a krásně cvičí, tak teď už věřím, že to jednou dokáže.“

Výtěžek sbírky půjde na neurorehabilitace. Naše příjmy nejsou nijak veliké a tím, že nemáme vlastní bydlení, platíme dost vysoký pronájem a na další věci nám už moc peněz nezbývá.

Díky vaším příspěvkům do této sbírky, můžeme Lauře vše dopřát, hlavně intenzivní cvičení, které jí hodně pomáhá v jejím vývoji posouvat se dál. Moc vám děkujeme za veškerou pomoc, kterou jste Laurince poslali a prosíme vás o pomoc s dalším cyklem cvičení, které Laurinka tak zoufale potřebuje.

Proto prosíme všechny lidi dobrého srdce, aby nám opět pomohli a zachovali nám svou přízeň. Předem všem děkujeme, každá koruna pomáhá.

Patrons 2

2901

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2901. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Nadační fond ŠKODA AUTO.

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

16 donations

“❤️”
100 Kč — Lucie about an hour ago

599 Kč — Jiří about 13 hours ago

323 Kč — Anonymous donor 1 day ago

3 300 Kč — Anonymous donor 1 day ago

182 Kč — Anonymous donor 1 day ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 days ago

“Laurinko držím moc palečky ❤️🍀”
200 Kč — Janityska 3 days ago

“Přejeme mnoho zdravíčka, myslíme na Vás. ❤️”
300 Kč — MiKa 3 days ago

“Moc držím Laurince i prarodičům palce.Hodně sil!!”
500 Kč — Zdena 3 days ago

333 Kč — Anonymous donor 4 days ago