Postavme Justýnku na nohy

Sokolov / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Postavme Justýnku na nohy

Amount raised 192 650 Kč of 190 000 Kč goal
Left -649 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 14. October 2022

Help by sharing

9letá Justýnka je báječná usměvavá dívenka s obrovskou sílou, bojovností a touhou posouvat hranice, ve kterých ji její nemoc uvěznila. Chce si hrát, běhat, jezdit na kole a tančit jako její zdravé dvojče Vaneska, bohužel to však od samého začátku nemá jednoduché. 

Dvojčata se narodila předčasně ve 32. týdnu císařským řezem. Silnější a zdravější Vaneska si kráčí životem od samého počátku bez problémů a potíží. Justýnčin příchod na svět byl o dost dramatičtější. Vážila pouhých 880 gramů a hned po porodu musela být resuscitovaná. Díky rychlému zákroku a intenzivní péči lékařů naštěstí žije, mozek měl ale nedostatek kyslíku, došlo k otoku a následnému tvoření cyst.

Justýnka strávila první 3 měsíce života v Mostecké nemocnici, až poté byla propuštěna do domácí péče. Ani následující roky si domácího prostředí moc neužila. Často byla hospitalizovaná pro neprospívání, respirační potíže a zápaly plic.

Rozdíl ve vývoji oproti její sestře byl každým dnem znatelnější. Následně přišla smutná diagnóza – dětská mozková obrna, lehká mentální retardace a epilepsie.

Péče o dítě s dětskou mozkovou obrnu

Justýnka ve svých 9 letech nechodí, pohybuje se pouze lezením po čtyřech a mimo domov jen na invalidním vozíčku. Sama se neposadí, a kromě postižení nožiček má i horší funkci pravé ruky. Je však obrovskou bojovnicí se spoustou energie, která se snaží ze všech sil svému osudu postavit. Velmi touží po tom chodit a být samostatná, jako její sestra.

Oproti velkému fyzickému hendikepu je však Justýnka dobře orientovaná místem, časem i prostorem, dobře spolupracuje, ale někdy se snadno rozptýlí. Dokáže bez problémů normálně komunikovat, dokáže zaostřit na předmět, nosí brýlky a zajímá se o své okolí.

Výtěžek sbírky půjde na speciální terapii, která byla holčičce lékaři doporučena, ale která není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Justýnka tento druh léčby již několikrát absolvovala a pokaždé ji o kousíček posunula k vytouženému cíli. Přesto je před námi ještě velký kus cesty a několikaletý boj, který však stojí za to!

Za příspěvky na 3týdenní léčbu mé dcery předem moc děkuji. Dáváte jí tím šanci jednou žít samostatnější život.

6 donations

190 000 Kč — Milan a Eva Rakašovi 2 years ago

500 Kč — Strejda s tetou 2 years ago

“Nase srdiecko 😘drzime palce ”
373 Kč — Svetlana 2 years ago

“Hodně štěstí. ”
500 Kč — Terka 2 years ago

“Preji at ji pán buh pomuze 🙏🙏🙏”
500 Kč — Frantisek Bendik anglie 2 years ago

“Justýnka si to zaslouží 🍀jste skvělý, hodně štěstí holky 😇🙏”
777 Kč — Lucie Regošová 2 years ago