Popovezeme brášky s autismem Máru a Vojtu

Kojetín / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Popovezeme brášky s autismem Máru a Vojtu

Amount raised 0 Kč of 200 000 Kč goal
Left -687 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 24. August 2022

Help by sharing

Mareček a Vojtíšek jsou bratříčci a oba mají diagnózou autismus, trpí tak velmi výraznými specifickými vývojovými potřebami. Vojtíškovi obtíže jsou ještě o něco výraznější. Oba mají jednak problémy s hrubou i jemnou motorikou, ale také trpí velkými úzkostmi, které výrazně stoupají, když jsou mimo domácí prostředí.

Kluci budou mít v létě narozeniny. Mareček brzy oslaví své 4. narozeniny a Vojtíšek zase 3. Nerozumí mluvené řeči, ani sami verbálně nereagují. Nejsou schopni se sami najíst, ani si nedojdou na toaletu a trpí vážnými poruchami spánku, proto je péče o ně de facto 24hodinová.

Snažíme se o syny pečovat s velkým nasazením, aby se ve svém vývoji posunuli, co nejdál to jde.

Celou situaci nám ale nyní poměrně dost znepříjemnilo, že naše staré auto dosloužilo a již jsme ho museli prodat na náhradní díly. V naší situaci ale nemáme finance na pořízení jiného vozu, který je pro péči o kluky naprosto klíčovým pomocníkem. Kluci mají mimo domácí prostředí a to, na které jsou zvyklí, záchvaty.

Manžel nyní čeká na operaci páteře a já kvůli péči o kluky, nemohu být zaměstnána. Proto je finanční situace u nás nyní obtížná jako nikdy před tím. 

Jak sbírka pomůže?

Pokud vyrazíme pěšky nebo s kočárkem, chlapci po několika minutách začnou křičet a plakat a dožadovat se návratu zpátky. Z tohoto důvodu je pro nás jakýkoliv přesun z domova velkým problémem. Je pro nás opravdu těžké dostat se k lékaři nebo na nákup... Proto nám naše sociální pracovnice z rané péče JAN z. s. dala doporučení na sbírku, abychom poprosili hodné lidi o pomoc.

Máme zažádáno o příspěvek na auto na úřadě, i u nadace Patron dětí. Ale při aktuálně rostoucích cenách ojetých vozů bude potřeba na bezpečný vůz, který naše děti odveze, kam je potřeba, doplatit ještě značně vyšší částku. Navíc není jisté, jestli nám úřad práce nějaký příspěvek vůbec schválí.

Podpořte prosím naši rodinu, aby byla zase mobilní a o chlapce jsme se mohli dále plnohodnotně starat a dostat je tam, kam potřebují. Moc si vaší pomoci vážíme.

2 donations

“Převod do sbírky Podpořme Marečka s postižením”
-777 Kč — znesnáze21 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago