Pomozte Ukrajině s Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity

Ostrava / Organizer: Marek Václavík zc.uso@kivalcav.keram

{}
0 %

Pomozte Ukrajině s Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity

Amount raised 70 924 Kč of 333 333 Kč goal
Left -747 days
21 % z původního cíle
The campaign has ended 28. June 2022

Help by sharing

Nestačí mluvit o míru. Je třeba v něj věřit. A nestačí v něj věřit. Je třeba na něm pracovat. (Eleanor Rooseveltová)

 Z důvodu aktuálního dění na Ukrajině vyhlašuje Pedagogická fakulta Ostravské univerzity humanitární sbírku a prosí širokou veřejnost o pomoc.

 Proč sbírku zakládáme

Válka na Ukrajinu přinesla strach, bezpráví, zničená města, zavinila tisíce nevinných obětí a zraněných. Ze všech sil bojující Ukrajinci, kteří chtějí ubránit své rodiny a svou vlast, přichází o domovy i blízké. Trpí už tak dost, ale do toho se potýkají mj. s nedostatkem základních potravin, zdravotnického materiálu a hygienických potřeb.

 Těžká situace Ukrajinců nás velmi zasáhla. Chceme být morálním vzorem, a i proto jsme od začátku konfliktu vypravili na Ukrajinu tři dodávky s humanitární a materiální pomocí.

Přímo na místě spolupracujeme s gymnaziální učitelkou Olhou a malobereznyanským klášterem sv. Mikuláše, který naši pomoc distribuuje dál potřebným do oblastí zasažených boji. Podařilo se nám v ČR navázat spolupráci s velkoobchodem, který nám dodává zdravotní materiál za příznivé ceny. Jen v posledním závozu jsme na Ukrajinu dovezli přes 200 kg zdravotnického materiálu a 800 kg potravin, které mj. pomohly obyvatelům zmasakrované Buče.

Situace je stále opravdu vážná a naši partneři prosí o další pomoc. Finanční prostředky však již máme vyčerpány, a proto se obracíme na vás s prosbou o pomoc. 

 Jak vaše dary pomohou

Za vaše peníze nakoupíme a doručíme ukrajinským partnerům humanitární pomoc, zejména zdravotnický materiál, základní potraviny a nezbytné hygienické potřeby. Naše pomoc je dlouhodobá, systematická a dodávána konkrétním partnerům na základě jejich potřeb. Věříme v ukrajinské vítězství a plánujeme, že až vše zlé skončí, vypraví se akademici a studenti Pedagogické fakulty Ostravské univerzity na Ukrajinu, kde pomohou s obnovou tamních škol a další infrastruktury.

Stojíme na rozcestí a vy můžete pomoci psát historii. Moc si vážíme každé podpory, i malý příspěvek totiž pomáhá zachraňovat životy.

Dávejte a bude vám dáno. (Lukáš 6, 38)

Kolektiv pedagogů a studentů Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Pod záštitou děkana Pedagogické fakulty Ostravské univerzity doc. Mgr. Daniela Jandačky, Ph.D.

Patrons 1

Ostravská univerzita

Sbírka je pod záštitou děkana Pedagogické fakulty Ostravské univerzity doc. Mgr. Daniela Jandačky, Ph.D.

37 donations

“Ať se daří pomáhat i dál. Díky za to <3”
1 000 Kč — Kovy 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

7 000 Kč — Římskokatolická farnost Domaslavice 2 years ago

10 000 Kč — Římskokatolická farnost Domaslavice 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“„Nemůžeme pomoci každému, ale každý může pomoci někomu.“ — Ronald Reagan ”
252 Kč — Roman Šíma 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

467 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 112 Kč — Tomas Motl 2 years ago