Pomozte nám vrátit naši maminku zpět do života!

Nové Město nad Metují / Organizer: Adéla Vávrová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozte nám vrátit naši maminku zpět do života!

Amount raised 78 011 Kč of 540 000 Kč goal
Left 73 days
14 % z původního cíle
The campaign has ended 26. June 2024

Help by sharing

Naše maminka Adéla (44) bojuje s vážnými následky po chybě lékaře, která ji zbavila části kosti v dolní čelisti. ze stresu jí začalo selhávat celé tělo. Od této doby nemůže spát, jíst, objevila se u ní anemie, ze stresu vstoupila do předčasné menopauzy, po zákroku má posttraumatickou stresovou poruchu a úzkostně-depresivní syndrom, a také se jí velmi zhoršil sluch.

Tato tragédie ji nejen fyzicky, ale především psychicky zničila. Po lékařském pochybení se stáhla do sebe, trpí depresí, úzkostí a zhoršeným zdravím.

Jak sbírka pomůže?

Po náročných lékařských zákrocích nyní potřebuje nápravu čelisti, která je pro ni jedinou nadějí na návrat k normálnímu životu. Prosíme o vaši podporu, abychom mohli zaplatit potřebné operace a vrátit mamince úsměv na tváři.

Maminka je samoživitelkou v částečném invalidním důchodu.

Jak se to celé semlelo?

V roce 2020 maminky lékařka zpozorovala, že je nutné odstranit zubní můstek kvůli zánětu zubu. Maminka tak byla odeslána na specializovanou kliniku. Tam se rozhodlo, že nejlepší možností je vytržení zubů pod můstkem, aby nedocházelo k další ztrátě kosti. Na klinice jí zubař vytrhnul o zub více, některé okolní zuby se rozbily a dělaly problémy po celou dobu hojení. V ústech po zákroku zůstal zbytek kořene zubu, který bolel a musel se operativně odstranit.

Drama pokračovalo, když na operační sál místo lékaře, který měl předchozí zákrok provést, přišel jeho syn, který nebyl dostatečně připraven – neměl nastudovanou zdravotní dokumentaci a provedl chybný zákrok.

Místo odstranění zbytku kořene zubu vyštípal mamince přes polovinu spodní čelisti kosti a zbytek kořene zubu v ústech nechal.

Tyto chyby vedly k vážnému fyzickému a psychickému postižení maminky. Přišla o možnost nosit snímatelnou zubní náhradu a její zdravotní stav se rapidně zhoršil. Začala trpět velkými bolestmi, selhávalo jí tělo a psychicky se hroutila. Po operaci se spojili s Českou stomatologickou komorou, kde byla podána stížnost, a po roce a půl byl stomatochirurg uznán vinným a dostal důtku. ČSK tímto vše ukončila se slovy, že víc pomoc nemohou a že se mamka musí obrátit na právní pomoc.

Byly vyhotoveny dva soudní znalecké posudky se závěry Těžké ublížení na zdraví s trvalými následky a Majetková a nemajetková újma na zdraví.

Soud vydal platební rozkaz, na který se stomatochirurg odvolal. Tvrdí, že žádné kosti nevyštípal a že odstranil pouze zbytek kořene zubu v kosti… Zbytek kořene zubu v kosti vyndali až v roce 2021 ve FNHK.

Díky těmto peripetiím však není vůbec jisté, zda maminka vůbec někdy dostane nějaké odškodné a nemáme z čeho hradit zákroky, které nyní nutně potřebuje, a proto vás prostřednictvím této sbírky prosíme o pomoc.

Přes veškeré překážky se nakonec podařilo provést experimentální implantaci zubního implantátu s augmentací kosti. Následně musela maminka podstoupit složitou operaci augmentace čelisti, která byla fyzicky i psychicky náročná. Finanční situace se však zhoršuje, a hrozí, že maminka nebude moci pokrýt další nutné operace. Jednou z jejích posledních nadějí je následná náprava čelisti, která by jí mohla umožnit návrat k běžnému životu.

Extrémní stres velmi zhoršil primární onemocnění maminky, velmi se jí zhoršil sluch. Má oboustrannou percepční nedoslýchavost s nevyléčitelnou ztrátou sluchu nyní 60 %.

Prosím, pomozte nám naši maminku vrátit do normálního života po všem, čím si prošla.

Děkujeme.

Patrons 1

2923

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2923. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

95 donations

“Přeji Vám brzké uzdravení a hodně síly, vše dobře dopadne!”
500 Kč — Vendula Prchalová 26 minutes ago

252 Kč — Anonymous donor about 3 hours ago

200 Kč — Anonymous donor about 5 hours ago

40 Kč — Anonymous donor about 6 hours ago

252 Kč — Anonymous donor about 6 hours ago

777 Kč — Anonymous donor about 7 hours ago

500 Kč — Anonymous donor about 10 hours ago

1 221 Kč — Anonymous donor about 11 hours ago

58 Kč — Anonymous donor 1 day ago

150 Kč — Anonymous donor 1 day ago