Pomozte handicapovaným atletům k nutné asistenci a rehabilitaci na závodech

Praha / Organizer: Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z. s. zc.murtnec@aharpujcs

{}
0 %

Pomozte handicapovaným atletům k nutné asistenci a rehabilitaci na závodech

Amount raised 65 300 Kč of 80 000 Kč goal
Left -517 days
82 % z původního cíle
The campaign has ended 22. September 2022

Help by sharing

Jsme Tým Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha a zajišťujeme sportovní činnost zdravotně znevýhodněných jedinců na národní i mezinárodní úrovni. Našimi členy jsou lidé s tělesným handicapem, kteří si ale i přes svůj handicap chtějí užívat svůj život naplno, jak jen to jde. Věnujeme se řadě sportů od atletiky přes bocciu až třeba po lukostřelbu.

Řadě z našich sportovců se dokonce podařilo dotáhnout to až na reprezentační úroveň a mají tu čest závodit za české barvy na mezinárodních soutěžích.

Rozdíl mezi sportem zdravých a handicapovaných na podobné úrovni spočívá hlavně ve finančních možnostech, kterých ve sportu handicapovaných je o dost méně. Z toho důvodu jsou kluby a samotní sportovci nuceni shánět peníze na sport a akce s ním spojené různými způsoby sami. Proto s handicapovanými sportovci nejezdí vždy realizační týmy složené z mnoha odborníků, ale pouze nutně potřebné osoby, které navíc musí zastat několik funkcí najednou, tzn. trenér, který je zároveň i asistentem, a další asistenti podle počtu závodníků na dané akci.

K tomu, aby si handicapovaní sportovci mohli plnit své sny, je ale nezbytně nutná účast asistentů, bez kterých se nejen na akcích, ale pochopitelně ani v běžném životě neobejdou.

Stejně tak se, už z podstaty svého zdravotního stavu, neobejdou bez pravidelné rehabilitační a fyzioterapeutické péče. Nyní se nám naskytla možnost poskytnout našim atletům, které na podzim čeká vrchol letošní sezóny na mezinárodních závodech v Portugalsku (IWAS Game), služby profesionálního fyzioterapeuta a dalšího potřebného asistenta.

Abychom mohli našim atletům umožnit služby fyzioterapeuta a asistenta na akci, tak potřebujeme získat výše uvedenou částku, kterou bohužel nejsme schopni uhradit. Proto jsme se rozhodli obrátit na Vás s prosbou o pomoc s možností poskytnout našim atletům odbornou a asistenční službu potřebnou nejen z důvodů jejich zdravotního stavu, ale i k podání co nejlepších sportovních výkonů.

Předem Vám moc děkujeme, budeme vděční za jakoukoliv finanční pomoc.

Tým Sportovního klubu Jedličkova ústavu Praha

83 donations

“Ahoj všem sportovcům, sport je nejlepší zábava relaxace i práce, proto vám přeji hodně úspěchů a hodně dobrých lidí kteří vám na vaše snažení přispějí. 👍”
1 221 Kč — Ondra V. 2 years ago

100 Kč — Hagenová 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 221 Kč — Zbyněk Sýkora 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Alfi 2 years ago

“Jste skvělý ”
150 Kč — Pavla 2 years ago

1 000 Kč — Kla Ru 2 years ago

“Držím palce, ať to cinkne 🥇🥈🥉”
252 Kč — Michaela Pošvářová 2 years ago