Pomozme Šárce s péčí o Fandu s autismem!

Česká republika / Organizer: Šárka zc.cevodel@avokazels.anazuz

{}
0 %

Pomozme Šárce s péčí o Fandu s autismem!

Amount raised 0 Kč of 100 000 Kč goal
Left 72 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 27. August 2024

Help by sharing

Jmenuji se Šárka a od narození pečuji o svého nyní dospělého syna Fandu, kterému byl ve 3 letech diagnostikován dětský autismus, těžká až hluboká mentální retardace a porucha pozornosti a aktivity.

Fanda rozumí pouze základním věcem, mluví jen málo, trpí záchvaty agresivity a po celý život bude vyžadovat celodenní péči i nepřetržitý dohled.

Společně s Fandou vychovávám i 15letou dceru Dášku, která je v posledním ročníku základní školy a nyní úspěšně absolvovala přijímací zkoušky na gymnázium.

V září 2020 postihla naši rodinu tragická událost, následkem onemocnění zemřel můj přítel, tatínek obou dětí.

Od té doby jsem na veškerou péči sama a jen obtížně zvládám zabezpečit potřeby svých dětí. Velkou oporou je mi nezisková organizace Ledovec, z. s., se kterou od září 2023 spolupracuji. Vzhledem k tomu, že jsem věnovala většinu svého života péči o Fandu, nemám žádné finanční úspory a naše rodina je zcela závislá na sociální podpoře.

Fanda má velikou spotřebu všeho – jídla, oblečení. Při záchvatech, kterými často trpí, dokáže roztrhat oblečení, rozbít vybavení domácnosti (např. DVD přehrávač nebo postel, na které často skáče ).

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na vybavení pro Fandu, momentálně pro něj nejvíce potřebujeme kvalitní postel s matrací. Dále bychom peníze ze sbírky použili na nájemné a vybavení domácnosti.

Budeme vám moc vděční za jakýkoli dar.

Děkujeme.