Pomozme samoživiteli Markovi být otcem na plný úvazek!

Kyjov / Organizer: Marek Ščerbák zc.manzes@1kabrecs

{}
0 %

Pomozme samoživiteli Markovi být otcem na plný úvazek!

Amount raised 7 501 Kč of 16 800 Kč goal
Left 69 days
45 % z původního cíle
The campaign has ended 13. September 2022

Help by sharing

Jmenuju se Marek, otec roční dcerky Michaely, jejíž matka se o ni nestarala. Soud mi svěřil dceru do péče, bývalá partnerka se o dcerku nezajímá, výživné neplatí. Míša jí byla odebrána v půl roce jejího života a já se nečekaně ocitnul v roly otce na plný úvazek. Opustil jsem zaměstnání, podnikal jsem v logistice a změnil jsem i bydliště, tak aby splňovalo potřeby dítěte. Kompletně jsem změnil svůj život, udělal jsem vše co bylo potřebné, abych se o dceru mohl starat. Bydlíme v pronajatém městském bytě. S dcerou navštěvuji lékaře, chodíme do parku, hrajeme si, snažíme se zvládat, běžné denní dětské rutiny a životní situace. Mišce teď rostou zoubky, máme zvýšenou spotřebu dětských plenek, kosmetiky a hygieny celkově. Pobírám rodičovský příspěvek, příspěvek na dítě a příspěvek na bydlení od ÚP. Rodičovský příspěvek je na pokrytí všech nákladů na bydlení, domácnost a potřeby dítěte velmi nízký. Nájemné ve výši 5.600,-Kč se snažím platit včas i přesto nám hrozí, že o bydlení přijdeme.  

Ošacení pro dceru mám od sestry, s potravinami mi pomáhá maminka nebo sestra.

K vyrovnanému rozpočtu mi schází výživné ve výši cca 3.000,-kč.

Toto hodlám exekučně vymáhat, poté co bude bývalé partnerce stanoveno Okresním soudem v Hodoníně. Soud doposud neproběhl.

Miška je veselá aktivní holčička. Učí se chodit a poznávat svět. Nejradši jí všechno, miluje, jak křupou dětské křupky. Na noc vypije flašku Sunaru a spí celou noc.

Když jsem si Míšu od bývalé partnerky převzal scházelo jí základní očkování, které teď spolu doháníme. S Míšou cvičíme Vojtovu metodu na srovnání páteře a předcházení dalších zdravotních komplikací, které její matka dlouhodobě zanedbala. Dříve jsem s ní pravidelně docházel na rehabilitační dětské oddělení v nemocnici Kyjov. Jinak je Míša zdravá a čiperná. Teď máme kvůli růstu zoubků zvýšenou potřebu plenek, ubrousků, pracích prášků, aviváže a krémů. Moje finanční situace není dobrá, aktivně spolupracuji se službou SAS RD v Kyjově, která mi pomáhá s péčí o dceru a také se zajištěním drobné materiální pomoci.

 Proto vás moc prosím o podporu, abychom s Mišku nemuseli opouštět náš domov a mohli se v naší nové situace stabilizovat. Žádám tímto o pomoc s uhrazením nákladů na bydlení. Věřím, že se v budoucnu naše situace zlepší až budu moci začít chodit opět do zaměstnání.

Moc vám všem děkujeme.

12 donations

252 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

252 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

100 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Ať se daří! 🙏”
100 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

2 000 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

1 221 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

777 Kč — Sehnalová Kateřina 3 weeks ago

555 Kč — Maco 1 month ago

519 Kč — Anonymous donor 1 month ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago