Pomozme samoživitelce Heleně, která válčí s byrokracií

Ostrava / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme samoživitelce Heleně, která válčí s byrokracií

Amount raised 55 933 Kč of 50 000 Kč goal
Left -447 days
112 % z původního cíle
The campaign has ended 07. September 2022

Help by sharing

Jsem matkou samoživitelkou a bydlím se svými 5 dětmi, které jsou v mém životě to nejcennější. Spolu s 15letou dcerou Lenkou, 11letým synem Dominikem, 10letým synem Davidem, 6letou dcerou Nikolkou a 3letou Terezkou jsme jedna velká rodina, i když bez tatínka. Děti jsem si po tom všem, co nás v životě potkalo, musela doslova vybojovat.

Nelehká cesta

Po rozchodu s partnerem jsme se ocitli ve finanční tísni a byli jsme nuceni opustit domov a rok jsme žili v azylovém domě, kde jsme ale mohli zůstat jen 1 rok, a tak jsem se následně přestěhovala ke své švagrové, kde jsem bydlela 2 měsíce do doby, než mi Armáda spásy přidělila byt. Mé děti se mnou u švagrové nebydlely, jelikož tam pro ně nebyly vyhovující podmínky, a tak musely být v dětském domově. Myslela jsem si, že když získám byt u Armády spásy, že se konečně můj život začne dávat postupně do pořádku. Opak byl ale pravdou.

Válka s byrokracií

Se svým sociálním pracovníkem z Armády spásy jsem řešila svoji situaci a on mi pomáhal s věcmi okolo bydlení včetně vyřízení dávek apod. Vše jsem měla v pořádku vyřízené. Přesto i tak my nebyly dávky včas vyplaceny, a tak jsem začala dlužit na nájemném.

Situaci jsme s mým sociálním pracovníkem samozřejmě aktivně řešili, ale je to boj s byrokracií. Mezitím jsem si našla zaměstnání ve fakultní nemocnici. Díky tomu mi poté soud svěřil děti do péče. Nicméně tím mé problémy neskončily. V polovině dubna mi měla přijít první výplata, ale bohužel nepřišla.

Fatální chyba na straně České pošty

Když jsem si celou situaci zjišťovala u mého zaměstnavatele, tak mi bylo řečeno, že peníze poslal složenkou v daném termínu dle smlouvy, že musí být chyba na straně české pošty. Na české poště bylo poté zjištěno, že složenka ležela celou dobu na poště a nebylo provedeno doručení příjemci. Chtěla jsem, aby mi složenku vydali a bylo zjištěno, že složenka byla zpět poslána mému zaměstnavateli. Zaměstnavatel složenku poté okamžitě poslal zpátky.

Bohužel jsem momentálně díky úřadům a poště v takové situaci, že mi hrozí, že přijdu o bydlení a tím i o děti.

Celou tu dobu jsem se snažila pro děti vytvořit v bytě zázemí, které by jim zajistilo pocit domova, který si zaslouží, ale bohužel teď to zatím vypadá, že o náš nový domov přijdeme a děti půjdou zpátky do dětského domova a budou mít další trauma.

Po tom všem, co mé děti v životě zažily, mi přijde nemyslitelné, abychom ztratili domov znovu. Stačí tatínek ve vězení a jeho předešlé chování neslučitelné s další výchovou dětí, proto pro mě bylo tak velmi důležité dostat děti do péče. Prosím, pomozte mi, abychom když už jsme konečně všichni spolu, neztratili střechu nad hlavou.

Budu nesmírně vděčná každému, kdo nám pomůže. 

8 donations

3 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

50 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Také jsem matka, takže aspoň něco málo,pro děti.Držte se.”
300 Kč — Veronika 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Marcela 1 year ago

“Držte se, jste neskutečná a přeji vám, ať už jde vše hladce. ”
333 Kč — Martina 1 year ago