Pomozme rodině s nemocným synem splatit dluh za zapojení vody

Ostružno / Organizer: Miroslav Jan Grác zc.icomopfn@ofni

Collected
9 773 Kč

of 28 250 Kč   / 35 %
0 %
Left 71 days
7 donors

The campaign is running on Znesnáze21

Share with friends

Dobrý den, obracíme se na vás s naléhavou prosbou o pomoc. S manželkou vychováváme čtyři nezletilé děti a zároveň máme v péči mého tatínka, který trpí počínající demencí a sníženou pohyblivostí. Až do loňského roku jsme situaci zvládali, ale souhra několika nepříznivých událostí nás bohužel dostala do těžkých existenčních potíží.

Od února letošního roku je naše finanční situace naprosto kritická. Kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím, které nám znesnadňují nalezení stabilní práce, bojujeme doslova o každou korunu.

Do toho všeho našemu dvanáctiletému synovi lékaři diagnostikovali Crohnovu chorobu. S touto nemocí se nám radikálně zvýšily výdaje na jeho nezbytnou speciální stravu.

Další velkou ranou pro náš rozpočet se stala voda. V naší obci Ostružno doposud chyběl vodovod, a tak jsme museli spoléhat pouze na vodu ze studny. Té ale býval pro sedmičlennou domácnost obrovský nedostatek a mnohdy zcela došla. Realizaci obecního vodovodu jsme proto nesmírně uvítali jako záchranu.

S novým vodovodem se ale pojila nutnost vybudování přípojky a šachty, což bylo vyčísleno na více než 27 000 Kč. Obec za nás tuto částku dočasně uhradila, čímž nám ale vznikl dluh, který v současné chvíli nedokážeme splatit.

Jak sbírka pomůže?

Cílová částka bude primárně využita na zaplacení dluhu vůči obci Ostružno za zřízení životně důležité vodovodní přípojky k našemu domu, přičemž zbylá suma pomůže pokrýt výdaje spojené se speciální dietou pro našeho nemocného syna.

Vaše podpora nám dá šanci celou situaci ustát a nadechnout se, než se nám podaří nalézt novou práci a stabilizovat náš rodinný rozpočet.

Za jakoukoliv pomoc, která nás v této těžké době podpoří, z celého srdce děkujeme.

7 donations

Kristina 13.08.2026 500 Kč

Anonymous donor 12.08.2026 373 Kč

Jiroušovi 12.08.2026 200 Kč

“Ač sami nemáme na rozdávání, moje dcera chodí s Vaším Jindrou do třídy a chtěli bychom Vám tímto pomoci alespoň symbolickou částkou. Markéta + Justýna ”

Anonymous donor 10.08.2026 200 Kč

“Přeji Vám, ať se peníze vyberou co nejdříve 🍀 Držte se 🌸”

Lenka 06.08.2026 500 Kč

“Vše se v dobré obrátí ”

Anonymous donor 02.08.2026 2 000 Kč

Anonymous donor 29.07.2026 6 000 Kč

“Drzim palce!”