Pomozme rodině nemocného Fandy překlenout těžké období

Plzeňsko / Organizer: Šárka zc.cevodel@avokazels.anazuz

{}
0 %

Pomozme rodině nemocného Fandy překlenout těžké období

Amount raised 43 949 Kč of 53 424 Kč goal
Left -31 days
82 % z původního cíle
The campaign has ended 21. January 2024

Help by sharing

Paní Šárka od narození pečuje o svého nyní sedmnáctiletého syna Fandu, kterému byl diagnostikován dětský autismus, těžká až hluboká mentální retardace a porucha pozornosti a aktivity.

Fanda rozumí pouze základním věcem, je neverbální, trpí záchvaty agresivity a po celý život bude vyžadovat celodenní péči a nepřetržitý dohled. Od roku 2020, kdy mu zemřel otec, je silně navázán na svoji matku, která mimo něj pečuje ještě o jeho nezletilou sestru. Fandovu už tak silnou vazbu na matku ještě posílilo úmrtí babičky v roce 2021.

Jak sbírka pomůže?

V září tohoto roku se paní Šárka obrátila s prosbou o pomoc na odborné sociální poradenství neziskové organizace Ledovec, z. s..

Ukončením školní docházky totiž byly Fandovi odebrány přídavky na děti a nešťastnou chybou úředníka jí byla pozastavena i výplata sirotčího důchodu.

Rodina se tak ze dne na den ocitla bez dostatečných finančních prostředků na zajištění základních životních potřeb jako jsou potraviny, hygienické prostředky, oblečení.

Vzhledem k tomu, že paní Šárka věnovala většinu svého života péči o Fandu, nemá žádné finanční úspory, se kterými by tuto nelehkou situaci překlenula.

Podporujeme rodinu v řešení její situace a zprostředkováváme rodině potravinovou a materiální pomoc. Protože ale rodina potřebuje i finanční podporu, rozhodli jsme se společně s paní Šárkou uspořádat finanční sbírku, která by celé rodině měla pomoci překlenout toto náročné období, než se situace ohledně sirotčího důchodu vyřeší.

Pevně věříme, že rodinu paní Šárky podpoříte v jejich aktuálně těžké situaci. Děkujeme vám.

55 donations

186 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Hodně síly, ať se rychle vyřeší sociální dávky od státu”
500 Kč — Anna Krajčová 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Pro Fandu”
222 Kč — Tomas Gregor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

2 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Snad alespoň trochu pomůžeme ve Vaší těžké situaci. ”
777 Kč — Anonymous donor 1 month ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago