Pomozme ovdovělému tatínkovi Igorovi vstát z vozíčku

Beroun / Organizer: Nadace Tipsport zc.tropspit@ecadan

{}
0 %

Pomozme ovdovělému tatínkovi Igorovi vstát z vozíčku

Amount raised 116 070 Kč of 100 000 Kč goal
Left -450 days
116 % z původního cíle
The campaign has ended 30. November 2022

Help by sharing

Rodinu Barvových (Otec Igor Dcera Eliška a syn Filip) zasáhla první rána, Když mamince Gabriele v roce 2018 diagnostikovali zhoubný melanom. Přes své onemocnění dál pokračovala ve své milované práci učitelky v ZŠ Dobřichovice. V létě 2020 překonala Gabča společně s rodinou závažnou neurologickou komplikaci, která ji však velmi oslabila a přispěla k návratu rakoviny. Igor musel omezit svou práci a prakticky utlumit svou firmu, aby se o všechny mohl postarat.

Bohužel psychické i fyzické vyčerpání si vybralo svou daň i u Igora, kterému v březnu 2021 COVID způsobil autoimunitní zánět na míše, v jehož důsledku ochrnul od břicha dolů.

„Na začátku hospitalizace jsem si na screensaver počítače dal fotky válečných hřbitovů z první a druhé světové války, aby mi připomínaly, že jsem na tom ještě furt o moc líp než ti kluci pod těmi kříži.“

Sám na spinální jednotce v Motole po večerech vlastními silami pro manželku nalezl a zařídil experimentální léčbu TIL v zahraničí. Po sadě prvotních vyšetření v Harvard Hana Faber Cancer Institute byla Gabča přijata do klinické studie, kterou však již nestačila absolvovat. Gabča zemřela 3. 10. 2021.

Igor k tomuto datu musel předčasně ukončit vlastní rehabilitaci v RÚ Kladruby, aby se začal sám na vozíku starat o své děti.

Igor má zatím naději alespoň na částečný návrat hybnosti. Poprvé pohnul o pár centimetrů levou nohou v bazénu v Kladrubech v srpnu 2021. Po roce intenzivního cvičení, jak s fyzioterapeuty doma tak i za přispění pracovníků RN Beroun dojde až 150 m na vysokém chodítku.

„Nedokážete si představit, co je to za báječný pocit dokázat si po roce a půl nandat na toaletě kalhoty ve stoje. I když přitom občas s podlomenými koleny spadnete na mísu jak pytel brambor, furt to stojí za to.“

Přestože jak Gabča i Igor ctili heslo, že „člověk nejlépe pomůže potřebným tím, že sám žije tak, aby mezi ně nepatřil“, tak bohužel narazili na své limity.

„Priority jsou jasné: Děti, vlastní rehabilitace, práce, domácnost. Bohužel na vozíku všechno nepředstavitelně dlouho trvá. Například když si při nástupu do auta vzpomenete na klíče nebo mobil, jste normálně do minuty zpátky. U mě je to minimálně půl hodina. Takže na práci a domácnost mnoho času nezbývá.“

Intenzivní rehabilitace doma si Igor už musí ve většině případů hradit sám. Pokud chcete přispět na další rehabilitace budeme velmi rádi a nadace Tipsport váš dar zdvojnásobí.


Patrons 1

Nadace Tipsport

Organizátorem a finančním partnerem sbírky je Nadace Tipsport, která každý váš příspěvek až do výše cílové částky, zdvojnásobí

30 donations

10 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

10 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodně sily”
777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

150 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Petra Bartošková 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago