Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět

Praha / Organizer: Alena Terezie Vítek zc.salhzor@avokcilk.ave

{}
0 %

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět

Amount raised 197 923 Kč of 90 000 Kč goal
Left -425 days
220 % z původního cíle
The campaign has ended 27. April 2021

Help by sharing

Malá Šarlotka se narodila v říjnu roku 2019. Její maminkou je Alena Terezie Vítek, výjimečná žena, která celý život pomáhala lidem kolem sebe. Alena je nevidomá, dostala do vínku nejen úžasnou povahu a skvělý smysl pro humor, ale také velký hudební talent. Vystudovala Deylovu konzervatoř (zpěv, klavír) a stala se umělkyní a učitelkou hudby.

Víc než 15 let je spolupracovnicí nadačního fondu Světluška – fungovala v projektech Kavárna potmě i Návštěvy potmě, kdy docházela za seniory s programem jejich aktivizace.

Malá Šarlotka přišla do jejího života nečekaně a Alena zůstala na péči sama. Vše má na svých bedrech a zvládá to bravurně. Jsou ale věci, které s Šarlotkou dělat nemůže. Listovat v knížkách, pomáhat jí sklouznout se na klouzačce a dělat další činnosti, kdy je limitována tím, že nevidí.

Rádi bychom pro Šarlotku pomohli sehnat finanční prostředky na zaplacení asistenta či asistentky, která by třikrát týdně docházela do jejich domácnosti a pomohla přirozeně rozvíjet Šarlotku tak, jako to dělají vidoucí rodiče.

Šarlotka je nesmírně šikovná holčička, která objevuje svět kolem sebe. Miluje zvukové i klasické hračky, kostky, panenky, básničky, písničky, zvířátka, zkrátka je to nádherné rok a půl staré stvoření, které se usmívá a začíná opakovat slůvka.

A co o jejich vztahu říká sama maminka Alena? „Jako máma Šarlotky se jí snažím být průvodkyní, využívám k tomu všechny své znalosti a dovednosti. Seznamuju ji s hudbou, zpíváme si, hrajeme na hudební nástroje. Snažím se ukazovat jí i venkovní svět, abychom stále nebyly zavřené doma, kde je sice bezpečné prostředí, ale vím, že děti potřebují nejrůznější stimulace. Chci rozvíjet všechny její smysly. Nejen hmat, sluch, čich a chuť, ale i zrak. A s tím potřebujeme pomoct.

Ráda bych sehnala dvě asistentky, které by se staly součástí naší rodinné jednotky. Uvítala bych někoho, kdo by se Šarlotkou dělal všechny ty zdánlivě obyčejné věci, které s batolaty dělají rodiče a prarodiče.

Ukázat si v knížce zvířátka a potom jít do zoo-koutku si ta zvířátka prohlédnout. Houpat se na houpačce na dětském hřišti a nechat Šarlotku vylézt na skluzavku a sklouznout se dolů. Prohlížet si nejoblíbenější dětská leporela. Ukazovat si žlutou, zelenou a modrou pastelku. Nalepovat samolepky, vystřihovat a poznávat tvary a barvy. Hrát pexeso a skládat puzzle. Učit se, rozvíjet se, úplně přirozeně tak, jako to se Šarlotkou dělám sama, jen zkrátka u některých aktivit se zrak hodí víc než u jiných.“

Alenka pomáhala lidem kolem sebe celý svůj život. Teď je příležitost jí to oplatit… Děkujeme vám, milí dárci, z celého srdce!

 

Objevovat svět bude Šarlotka i díky vaší pomoci!

02. 04. 2021

Milí dárci.

Když jsme před víc než měsícem spouštěli sbírku pro Alenku a Šarlotku, ani ve snu nás nenapadlo, že se virtuálně potká tolik dobrých duší tak rychle. Nesmírně si vážíme vaší pomoci a finanční podpory pro Alenku se Šarlotkou. Díky vám a vaší štědrosti teď víme, že se můžeme pustit do hledání asistentek a nebude problém využívat této pomoci déle, než jsme doufali. Patří vám naše velké díky. A tady pár slov přímo od Alenky:

„Když se mi v říjnu 2019 narodila Šarlotka, stala jsem se v tu chvíli nešťastnější bytostí na zemi. Věděla jsem, že ne všechny naše cesty budou jednoduché. Ale také jsem věděla, že když na nich budeme kráčet spolu, dokážeme to! Děkujeme vám všem, kteří jste nám přišli naproti! Díky vám bude naše cesta rozmanitější, veselejší. Někdy půjdeme vedle sebe jen tak tiše, někdy se budeme držet za ruce, skákat a radovat se z každé maličkosti. A třeba si spolu i popláčeme. Všechno budeme moct dělat společně. S vámi, s každým z vás, kdo jste nám pomohl. Moc se těším, až mi malá Loty nakreslí svůj první obrázek. Až mi bude nosit do ruky zvířátka a napodobovat jejich zvuky. Až mi bude vyprávět, jaké vidí kolem sebe barvičky. A to všechno by nezvládla bez našich nových pomocnic. Děkuji vám všem za to, že se budu moci stát na chvíli tichou pozorovatelkou rozzářených dětských očí a úsměvu.“

Poslední týdny a měsíce nebyly snadné a pomoc teď potřebuje hodně lidí. Moc si vážíme toho, že jste si vybrali právě Alenu a Šarlotku. Rádi bychom vám slíbili, že každá koruna z vašich darů bude vynaložena účelně. Protože nechceme zklamat důvěru nikoho z vás. Přejeme vám všechno dobré!

150 donations

“Smekám před Tebou a moc vám objema držím pěsti!”
121 Kč — Kristýna 1 year ago

“Alenko, moc na vas dve myslim a preju vam hodne stesti, ale take sil. Jsi uzasna matka a silnejsi zenu neznam. ❤️ ajaka*”
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držím palce”
144 Kč — Květa Cermanová 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

121 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeji hodně štěstí, zdraví a radosti”
200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Marta Janáková 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

121 Kč — Anonymous donor 1 year ago

Discover more

Pomoc pro seniory a pečující při požáru v Alzheimer centru
100 %

Pomoc pro seniory a pečující při požáru v Alzheimer centru

Cesta k Baltu - Volume V
76 %

Cesta k Baltu - Volume V

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!
52 %

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!