Pomozme Matyldě s autismem získat klid na cestách!

České Budějovice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme Matyldě s autismem získat klid na cestách!

Amount raised 21 941 Kč of 940 000 Kč goal
Left -33 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 12. March 2024

Help by sharing

Jsme rodina 4 děvčátek ve věku 1-8 let. Naše děti nadevše milujeme, společně se smějeme a objevujeme svět. Před rodičovskou dovolenou jsem pracovala jako učitelka ve školce a nyní mám takovou malou školku doma. Péče o tak velkou rodinu s sebou nese své klady i zápory. Bývá to náročné jak fyzicky, tak psychicky.

My to navíc máme ztížené díky hendikepu naší nejstarší dcery Matyldy (8 let), které byl v 1. třídě ZŠ diagnostikován Aspergerův syndrom, ADHD a nadání. Dcera vyžaduje neustálý dohled, a to i ve škole, kde ji všude doprovází její asistentka

Jak sbírka pomůže?

Dojíždění do školy, na nácvik sociálních dovedností a k lékaři komplikuje to, že nevlastníme auto.

Výtěžek sbírky tak půjde právě na automobil.

Doprava se všemi našimi dětmi po městě bez auta bývá stresující a celkově náročná. Vlivem mé rodičovské dovolené nyní vše táhneme hlavně z manželova platu, takže ušetřit peníze na auto, které by vyhovovalo našim potřebám, bylo dostatečně prostorné, spolehlivé a bezpečné není jednoduché.

Matylda vyžaduje neustálý dohled, a bez vlastního auta jsou naše cesty komplikované.

Přes to všechno je to holčička plná energie a nadání, má svůj svět fantazie. Snaží se psát knížky o světě kolem nás a ví víc, než byste čekali od 8leté holčičky.

Co to je Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom, který má dcera, se projevuje nesouladem mezi jejím intelektem – je velmi bystrá, nápaditá, ráda vyhledává nové informace a sociálním chováním, chybí jí empatie, nezná stud. Navíc je vlivem ADHD roztěkaná, výbušná, někdy i slovně agresivní. Ovlivněna je její samostatnost a celková schopnost orientace.

Maty nedokáže navázat přátelské vztahy, ačkoliv by si přála mít kamarády.

Když se o to pokouší, působí obtěžujícím dojmem. Nekriticky se na někoho zaměří, vytváří mu např. dárky, neustále za ním chodí, nevhodně komunikuje. Máme obavy, že je jen otázkou času, kdy narazí na někoho, kdo si její snahy špatně vyloží a ublíží jí. I z těchto důvodů má Maty ve škole asistentku, která na ni dohlíží o přestávkách i během oběda. Všude chodí s doprovodem.

Prosím, pomozte nám získat potřebné finanční prostředky, které nám umožní lépe zvládat každodenní výzvy. Každá koruna se počítá. Přidejte se k nám a pomozte nám poskytnout Matyldě a naší rodině klidnou cestu. Děkujeme za vaši podporu.

Veronika s rodinou.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Poděkování

03. 04. 2024

Děkujeme všem, kteří mají srdce na pravém místě a rozhodli se nám pomoci. Velice si toho vážíme! Vybrané prostředky budou využity výhradně pro speciální potřeby naší dcery Máťi.

Děkuji, Zoubková

Patrons 1

2660

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2660. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

24 donations

“QR platby 5.-10.3.2024”
2 627 Kč — znesnáze21 1 month ago

200 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

100 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Přeji vám, aby se podařily vybrat peníze na auto. Jste skvělá máma, článek mě dojal ( mám 3 děti a léta jsem takto cestovala než bylo na auto). Držím palce. J.”
500 Kč — Jarmila Válková 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

200 Kč — Anonymous donor 1 month ago

498 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Držím vám všem palce, nadané dítě je dar.”
373 Kč — Žaneta V. 1 month ago