Pomozme Martě se znovu postavit na nohy

Liberec / Organizer: Sandra Ahneová zc.nemlodtsoncelops@avoenha

{}
0 %

Pomozme Martě se znovu postavit na nohy

Amount raised 10 121 Kč of 10 000 Kč goal
Left -294 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 29. July 2021

Help by sharing

Paní Martě je 52 let a má mentální znevýhodnění. Téměř celý svůj dosavadní život strávila v ústavním zařízení, ze kterého se přestěhovala v září 2020 do chráněného bytu v Liberci. Přechod do „nového života mimo ústav“ byl pro ni ze začátku docela náročný proces, vzhledem k chybějícím každodenním návykům či dovednostem v oblastech jako je vaření, uklízení, a podobně. Paní Marta si ale díky nově získaným přátelům rychle zvykla a učila. Každým dnem se tak stávala samostatnější a samostatnější.

Radost z této životní změny jí bohužel nevydržela příliš dlouho. 10. ledna 2021 paní Marta na bytě velmi nešťastně uklouzla a diagnóza v nemocnici zněla zlomenina krčku (levá stehenní kost). Navíc měla pozitivní výsledek PCR-testu pár dní po úspěšné operaci. I přes to, že byl průběh onemocnění, vzhledem k oslabení jejího těla po zákroku, vcelku lehký, tak přišla brzy další rána pro její zdraví.

Z nejasných důvodů se jí rapidně zhoršila, do té doby zaléčená, epilepsie. Epileptických záchvatů měla i několik denně. Její zdravotní stav byl nakonec tak vážný, že musela být převedena do umělého spánku. Po probuzení nezněly názory lékařů příliš nadějně, ale doufali jsme že se jednoho dne bude moc vrátit do chráněného bytu.

V březnu došlo z důvodu kapacity nemocnice k přesunu paní Marty do jiné, menší nemocnice. Po pár dnech začaly chodit zprávy od ošetřující paní doktorky, že se zdravotní stav pacientky zlepšuje, a že během rehabilitací dobře spolupracuje. Lékařka několikrát zdůrazňovala, že paní Marta opravdu utekla hrobníkovi z lopaty!

Vybrané peníze poslouží paní Martě na zaplacení léků, včetně výživových doplňků stravy, inkontinenčních a rehabilitačních pomůcek. Výtěžek sbírky jí pomůže, aby se mohla opět postavit na vlastní nohy. 

I přes to, že 17. května nastal pro paní Martu konečně „den D“, kdy se mohla vrátit do chráněného bytu, nebylo stále ještě vyhráno. Za dobu hospitalizace zhubla na necelých 40 kg a z důvodu chybějícího svalstva se z paní Marty stal téměř ležící klient. Výdaje za léky a celkově léčebný režim jsou v současné chvíli mnohonásobně vyšší, než by si paní Marta mohla dlouhodobě dovolit. Budeme nesmírně vděční za každý příspěvek.

Tým pracovníků chráněného bydlení

WOW, DĚKUJEME!

20. 07. 2021

Všem dárcům patří opravdu velké, velké DÍKY! Je neuvěřitelné, že se i v této náročné době, kdy je pomoc potřeba hlavně v jižní části Moravy, našlo tolik štědrých lidí, kteří se rozhodli pomoct paní Martě. DĚKUJEME!

Každá koruna, která se vybere nad plánovanou částku, se bude hodit na další (neplánované) lékařské nebo léčebné výdaje. Pokud zbydou nějaké peníze navíc, tak bychom Martě rádi trochu obměnili obsah šatní skříně. Když přišla z ústavního zařízení, tak neměla příliš mnoho padnoucího nebo vhodného oblečení (např. zimní boty apod.). Navíc jí je v tuto chvíli většina jejího oblečení, vzhledem k úbytku na váze, příliš velká.

Zdraví vás vděčný tým pracovníků chráněného bydlení

Další pozdrav :-)

16. 07. 2021

Tady všem dárcům posíláme ještě jeden pozdrav od Marty. Děkujeme všem!

Tým pracovníků chráněného bydlení

Velké díky!

12. 07. 2021

Martě se daří dobře, každým dnem je vidět nějaký malý pokrok. Moc děkujeme za vaše příspěvky, s Martou posíláme pozdrav a hodně zdraví všem!!

Tým pracovníků z chráněného bydlení

16 donations

5 000 Kč — Jakub Kovar 1 year ago

121 Kč — Lucie 1 year ago

500 Kč — Petra Nováková 1 year ago

“:-)”
200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držím palce!”
200 Kč — Veru 1 year ago

“Moc Vam drzim palce a preju hodne zdravi. Opatrujte se, Marti...”
500 Kč — Hanka 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Opatrujte se! :)”
1 000 Kč — Pavel 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodně štěstí!”
158 Kč — Anonymous donor 1 year ago

Discover more

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům
54 %

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům

Tragédie na Kladensku. Pomoc rodině zesnulého Ondráška
290 %

Tragédie na Kladensku. Pomoc rodině zesnulého Ondráška

Lucince s leukémií odlehčí automobil
25 %

Lucince s leukémií odlehčí automobil