Pomozme mamince Lýdii s dětmi najít nový domov

Olomouc / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme mamince Lýdii s dětmi najít nový domov

Amount raised 5 726 Kč of 30 000 Kč goal
Left 41 days
19 % z původního cíle
The campaign has ended 10. May 2023

Help by sharing

Jsem maminkou dvou dětí – 4letého syna Karla a 13leté dcery Natálie. O děti se starám sama. Jsem samoživitelkou. Bydlíme v azylovém domě v Prostějově.

Syn od září nastoupil do školky, ale bohužel je často nemocný. Za posledních 14 dní je již podruhé nemocný, což mě velice omezuje v tom, abych mohla chodit pravidelně do práce. Momentálně pobírám dávky hmotné nouze a přídavky na děti. Mám soudně stanovené alimenty, ale od července 2022 je bývaly partner ve vazbě a co vím, tak ho teď odsoudili na 4 roky nepodmíněně.

Je tedy pro mě velice těžké si našetřit na kauci a první nájemné, a tak výtěžek této sbírky půjde právě na ně.

Nejdříve jsem bydlela v azylovém domě v Olomouci, poté v Praze, opět v Olomouci a nyní v Prostějove. Bohužel, pro syna nemám žádné hlídaní. Dcera mi dojíždí denně do školy do Olomouce, takže i toto je pro mě finančně náročné.

Od zítřka jsem si alespoň sehnala brzkou ranní brigádu (od 4 do 6 hodin), kde budu uklízet v České Spořitelně. Takže alespoň je ještě dcera doma a já se stihnu vrátit v době, kdy ona bude odcházet do školy.

Prosím, pomozte nám se dostat ze začarovaného kruhu. Po azylových domech jsme již 4. rokem a já bych chtěla svým dětem poskytnout zázemí a domov. Každoroční stěhovaní je velice náročné, ale sama na kauci a nájemné nedosáhnu.

Chtěli bychom se přestěhovat do Olomouce, kde má dcera školu a později by tam chodil i syn. Budeme vám velmi vděční za jakoukoliv pomoc.

Děkujeme.

5 donations

“Pro začátek krásné cesty ❤️”
123 Kč — Andělské doteky 1 month ago

200 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“HODNĚ ŠTĚSTÍ, TAKÉ NEMÁM NA ZBYT, ALE KDYŽ SE POSKLÁDÁ VÍCE LIDÍ, TAK TO DÁME DOHROMADY. JÁ MYSLELA, ŽE O TYTO VĚCI SE POSTARÁ STÁT Z NAŠICH DANÍ.”
100 Kč — B. 1 month ago

“Posíláme pozdrav a doufáme, že korunky vyberete co nejdříve. :)”
5 000 Kč — Nadační fond snů a nových nadějí 1 month ago

“Opatrujte se. ”
303 Kč — Romína 1 month ago