Pomozme Jakubovi pečovat o dceru, život mu zkřížila zákeřná nemoc

Přerov / Organizer: Centrum duševního zdraví Přerov o.p.s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme Jakubovi pečovat o dceru, život mu zkřížila zákeřná nemoc

Amount raised 31 202 Kč of 250 000 Kč goal
Left -57 days
12 % z původního cíle
The campaign has ended 31. December 2023

Help by sharing

Dobrý den, 

rádi bychom s Vámi sdíleli příběh jednoho z našich klientů, který není bohužel v současné chvíli schopen sám sobě pomoci a řešit svou nepříznivou životní situaci. On i jeho 4letá dcera Eliška si šanci určitě zaslouží. Léčí se a spolupracuje s naší sociální službou. Chce pracovat a nyní má nově práci v chráněné dílně.


Jmenuje se Jakub, je mu 34 let a trpí vážným psychickým onemocněním – schizofrenií. Nemoc mu byla diagnostikována v roce 2022, ale už několik let předtím se u něj projevovala. 

O své nemoci dlouho nevěděl, příznaky neřešil, až později pochopil, že právě ona nemoc je příčinou jeho potíží.


Jakub nebyl schopný chodit do společnosti, vést běžnou komunikaci, pracovat. 

 

Dokonce se stáhl i z kontaktu se svou matkou, která o něm neměla několik let žádné zprávy a ani nevěděla, že se stala babičkou.

 

V této době vznikla také většina jeho dluhů (převážně na zdravotním pojištění). Dluhy neřešil a postupem času se na ně nabalily úroky a poplatky soudním exekutorům. Nyní je výše jeho dluhu 243 tisíc Kč, ale bohužel stále není v důsledku své nemoci schopen splácet

 

Dluhy nevznikly ze spotřebních úvěrů, či půjček, ale z Jakubovy neschopnosti vlivem onemocnění docházet na Úřad práce, komunikovat s institucemi a jinými úřady.

 

Jakub se druhým rokem se léčí na psychiatrii, pravidelně užívá léky, dochází na psychoterapie a spolupracuje s Centrem duševního zdraví v Přerově. Je abstinent a nekuřák. V loňském roce mu byl přiznán invalidní důchod bez výplaty, díky čemuž nyní má alespoň pokrytu úhradu zdravotního a sociálního pojištění

 

Před Jakubem je ještě dlouhá cesta léčby, ale chce vydržet, nezklamat sám sebe ani svou čtyřletou dceru Elišku, o kterou se stará sám. Dcera chodí prvním rokem do mateřské školky a péče o ni je pro něj velmi náročná po všech stránkách. Bohužel není mnoho osob, které by mohly s péčí o dceru pomoci. V současné době se občas vídá se svou matkou, žádné další rodinné příslušníky nemá a svého otce nezná.

 

Jakub by velmi rád pracoval alespoň na částečný úvazek.


Několikrát se o práci snažil, práci získal, ale vlivem své nemoci a nutnosti pečovat o dceru, se kterou musel opakovaně jako svobodný otec zůstat na paragrafu, o ni během krátké doby přišel.  

 

Jak sbírkou pomůžeme?

Rádi bychom Vás touto cestou poprosili, za Jakuba, za Elišku, za nás, zdali byste se k naší sbírce nepřipojili a nepomohli Jakubovi najít zase pevnější půdu pod nohama a možnost začít nový život bez dluhů. Jakub i Eliška si šanci určitě zaslouží. 

 

Pokud se rozhodnete jakoukoli částkou pomoci, děkujeme. O stavu sbírky budeme průběžně informovat.

Poděkování

03. 01. 2024

Dobrý den, 

rádi bychom z celého srdce poděkovali všem dárcům, kteří podpořili sbírku našeho klienta. Pomoci si velmi vážíme a děkujeme i pracovníkům sbírky znesnáze21 za vstřícnost, rychlé jednání a umožnění založit sbírku.

Ještě jednou děkujeme za pomoc

38 donations

283 Kč — Anonymní dárce 2 months ago

373 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Držím Vám a vaši dcerce palce!”
1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 500 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

5 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

263 Kč — Anonymní dárce 2 months ago

“Hodně štěstí ”
373 Kč — Hanka 2 months ago

300 Kč — Anonymous donor 3 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 months ago