Pomocník pro Péťu s roztroušenou sklerózou

Praha 5 / Organizer: Petra Leváková zc.manzes@artePavokaveL

{}
0 %

Pomocník pro Péťu s roztroušenou sklerózou

Amount raised 460 630 Kč of 340 000 Kč goal
Left -360 days
135 % z původního cíle
The campaign has ended 18. August 2021

Help by sharing

Ahoj, jmenuji se Petra, je mi 36 let a od svých 21 let mám roztroušenou sklerózu. Nemoc o sobě dává čím dál více vědět. Aktuálně mě nejvíc trápí chůze, která je velmi namáhavá, oporu potřebuju i na kratší vzdálenosti. Ale nevzdávám to! Znovu jsem začala rehabilitovat a více odpočívat.

Mým velkým přáním je pořídit si rehabilitační pomůcky, které mi pohyb usnadní. Jedná se o elektrický neurostimulátor WalkAide pro zlepšení chůze a vylehčený invalidní vozík, díky kterému budu moct dál samostatně jezdit do práce.

O nemoci jsem se dozvěděla krátce poté, co jsem nastoupila do Ústřední vojenské nemocnice jako zdravotní sestřička. Můj zdravotní stav se postupně zhoršoval, a tak jsem využila svého vzdělání a praxe a šla jsem pracovat na operační středisko záchranné služby středočeského kraje, kde jsem už pátým rokem.

Práce není fyzicky náročná, což se o psychické stránce říct nedá. To, co dělám, miluji a jsem vděčná, že mohu pomáhat lidem trošku jinou formou – po telefonu. Možnost chodit do práce mi navíc dává určitý pocit potřebnosti a můžu tak být mezi lidmi.

Můj zdravotní stav se během minulého roku, kdy jsem v práci zažívala velké pracovní vytížení a stres zejména kvůli zcela přetíženým linkám pacientů s covidem 19, velice zhoršil.

A tak jsem na sobě začala znovu pracovat a zapůjčila jsem si rehabilitační pomůcku WalkAide na obě nohy. Tu jsem poprvé vyzkoušela před třemi lety, když jsem po zlomenině nohy rehabilitovala. V průběhu léčby jsem byla necelé dva měsíce odkázaná na invalidní vozík. Dalo by se říct, že jsem se učila znovu chodit. WalkAide byl významným pomocníkem pro návrat mé chůze o francouzských holích.

Funguje to tak, že přístroj vysílá do podkolenního nervu elektrické impulsy, díky kterým se zapojují svaly pod kolenem, a při chůzi tak zvednu špičku, kterou jinak nedokážu ovládat. Často kvůli tomu zakopávám a občas i upadnu.

Stereotyp chůze se mi za pomoci WalkAide výrazně zkvalitnil, lépe se mi zvedala špička nohy, byla jsem méně unavená, ušla jsem delší vzdálenost a celkově jsem nebyla tolik závislá na svém okolí. Také mě přestala bolet záda, kolena a kyčle, které jinak při přesunech a chůzi nadměrně zapojuji.

No a ani tentokrát mě pomůcka nezklamala. Nejenže mi usnadňuje pohyb, ale celkově přispívá k mé větší motivaci a nasazení a podle klinických studií by měla dokonce oddálit riziko imobility.

Tuto speciální pomůcku zdravotní pojišťovny bohužel nehradí a já sama na ni nenašetřím. Byla bych Vám velice vděčná za jakoukoliv finanční podporu, která mi pomůže si jej zakoupit.

Když se vybere něco navíc, pořídím si také vylehčený invalidní vozík pro přesuny v nepříznivém počasí.

Předem moc děkuji. Petra Leváková

Velké DĚKUJI

17. 08. 2021

Vám všem bych ještě jednou ráda poděkovala za to, jak jste mi moc pomohli svými dary. Díky nim si zakoupím walkaid, vozík, léky, které nehradí pojišťovna, rehabilitace .........

Vážím si Vás všech. DÍKY

Děkujiiiiiii

12. 08. 2021

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za Vaši neskutečnou pomoc a podporu. Jste úžasní a Já to obrečela :-)

A za peníze, které jste mi poslali navíc, tak za ty si nakoupím lék FAMPYRA do zásoby (lék nehradí pojišťovna)

Jsem a nepřestanu být vděčná. P. L.

Patrons 1

Patronka Jiřina Fousková ZZS

Patronkou sbírky je Mgr. Jiřina Fousková, staniční sestra zdravotnického operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

499 donations

“Péťo drž se!!!”
500 Kč — Luboš 1 year ago

“Ahoj Péťo posílám také příspěvek snad ti alespoň tato částka pomůže papa lenka od mišky 😘”
1 221 Kč — Lenka kadeřnice 1 year ago

“Péťo přeji ti, aby se to aspoň trochu lepšilo. Kněževes ”
200 Kč — Jana P. 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Fandíme ti a drž se!!”
2 000 Kč — Výjezdové stanoviště Březnice 1 year ago

“Přispěji ráda na dobrou věc, která Vám velice pomůže. Držím ✊ a přeji hodně zdraví. 😘👍❤️✊”
500 Kč — Zdeňka Mrázová 1 year ago

“Držím palce!”
500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Moc Vam drzim palce! 💗 ”
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Veronika Hrubá 1 year ago

“Držte se!”
373 Kč — Jiří P. 1 year ago

Discover more

Požár Hřensko
132 %

Požár Hřensko

Podpořme s hvězdami NHL naděje Žďárského hokeje!
1 %

Podpořme s hvězdami NHL naděje Žďárského hokeje!

Aby malá Laura s maminkou nepřišly o bydlení
40 %

Aby malá Laura s maminkou nepřišly o bydlení