Pomocník pro Péťu s roztroušenou sklerózou

Praha 5 / Organizer: Petra Leváková zc.manzes@artePavokaveL

{}
0 %

Pomocník pro Péťu s roztroušenou sklerózou

Amount raised 460 630 Kč of 340 000 Kč goal
Left -468 days
135 % z původního cíle
The campaign has ended 18. August 2021

Help by sharing

Ahoj, jmenuji se Petra, je mi 36 let a od svých 21 let mám roztroušenou sklerózu. Nemoc o sobě dává čím dál více vědět. Aktuálně mě nejvíc trápí chůze, která je velmi namáhavá, oporu potřebuju i na kratší vzdálenosti. Ale nevzdávám to! Znovu jsem začala rehabilitovat a více odpočívat.

Mým velkým přáním je pořídit si rehabilitační pomůcky, které mi pohyb usnadní. Jedná se o elektrický neurostimulátor WalkAide pro zlepšení chůze a vylehčený invalidní vozík, díky kterému budu moct dál samostatně jezdit do práce.

O nemoci jsem se dozvěděla krátce poté, co jsem nastoupila do Ústřední vojenské nemocnice jako zdravotní sestřička. Můj zdravotní stav se postupně zhoršoval, a tak jsem využila svého vzdělání a praxe a šla jsem pracovat na operační středisko záchranné služby středočeského kraje, kde jsem už pátým rokem.

Práce není fyzicky náročná, což se o psychické stránce říct nedá. To, co dělám, miluji a jsem vděčná, že mohu pomáhat lidem trošku jinou formou – po telefonu. Možnost chodit do práce mi navíc dává určitý pocit potřebnosti a můžu tak být mezi lidmi.

Můj zdravotní stav se během minulého roku, kdy jsem v práci zažívala velké pracovní vytížení a stres zejména kvůli zcela přetíženým linkám pacientů s covidem 19, velice zhoršil.

A tak jsem na sobě začala znovu pracovat a zapůjčila jsem si rehabilitační pomůcku WalkAide na obě nohy. Tu jsem poprvé vyzkoušela před třemi lety, když jsem po zlomenině nohy rehabilitovala. V průběhu léčby jsem byla necelé dva měsíce odkázaná na invalidní vozík. Dalo by se říct, že jsem se učila znovu chodit. WalkAide byl významným pomocníkem pro návrat mé chůze o francouzských holích.

Funguje to tak, že přístroj vysílá do podkolenního nervu elektrické impulsy, díky kterým se zapojují svaly pod kolenem, a při chůzi tak zvednu špičku, kterou jinak nedokážu ovládat. Často kvůli tomu zakopávám a občas i upadnu.

Stereotyp chůze se mi za pomoci WalkAide výrazně zkvalitnil, lépe se mi zvedala špička nohy, byla jsem méně unavená, ušla jsem delší vzdálenost a celkově jsem nebyla tolik závislá na svém okolí. Také mě přestala bolet záda, kolena a kyčle, které jinak při přesunech a chůzi nadměrně zapojuji.

No a ani tentokrát mě pomůcka nezklamala. Nejenže mi usnadňuje pohyb, ale celkově přispívá k mé větší motivaci a nasazení a podle klinických studií by měla dokonce oddálit riziko imobility.

Tuto speciální pomůcku zdravotní pojišťovny bohužel nehradí a já sama na ni nenašetřím. Byla bych Vám velice vděčná za jakoukoliv finanční podporu, která mi pomůže si jej zakoupit.

Když se vybere něco navíc, pořídím si také vylehčený invalidní vozík pro přesuny v nepříznivém počasí.

Předem moc děkuji. Petra Leváková

Velké DĚKUJI

17. 08. 2021

Vám všem bych ještě jednou ráda poděkovala za to, jak jste mi moc pomohli svými dary. Díky nim si zakoupím walkaid, vozík, léky, které nehradí pojišťovna, rehabilitace .........

Vážím si Vás všech. DÍKY

Děkujiiiiiii

12. 08. 2021

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za Vaši neskutečnou pomoc a podporu. Jste úžasní a Já to obrečela :-)

A za peníze, které jste mi poslali navíc, tak za ty si nakoupím lék FAMPYRA do zásoby (lék nehradí pojišťovna)

Jsem a nepřestanu být vděčná. P. L.

Patrons 1

Patronka Jiřina Fousková ZZS

Patronkou sbírky je Mgr. Jiřina Fousková, staniční sestra zdravotnického operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

499 donations

“At pomuze...”
500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeji hodně sil a ještě více dobré nálady. ”
2 112 Kč — Hanka 1 year ago

“Hodně pozitivitypřeji :-)”
500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Peťko moc držím pěstičky, ať je líp , jste úžasná”
500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Děkuji Vám Petro za to, co děláte. Sama jsem pomoc záchranky několikrát při péči o syna ocenila. ”
300 Kč — Iveta Z. 1 year ago

“My se sice neznáme, ale pracuju s Martinem, ktery o tobě moc hezky mluví, děkujeme za tvou práci a drž se.”
500 Kč — Eva 1 year ago

“Držíme palce Peťo ;-)”
1 000 Kč — David a Jitka 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Radeji bych Petre koupil za 300 drink ale tohle je dulezitejsi :) jsem rad ze cil je splnen a i neco navic koukam, Ahoj”
300 Kč — jakub uksa 1 year ago

Discover more

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
27 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Ema
102 %

Ema

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci
82 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci