Pomoc s nájmem pro samoživitelku Evu a její děti

Brno / Organizer: Eva Horváthová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomoc s nájmem pro samoživitelku Evu a její děti

Amount raised 0 Kč of 15 080 Kč goal
Left -553 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 20. August 2022

Help by sharing

Jsem maminka samoživitelka dvou dětí a jmenuji se Eva. Dostali jsme se do tíživé finanční situace, když kvůli pandemii zavřely základní školy, musela jsem s dětmi zůstat doma kvůli domácí výuce, nemohla jsem chodit do zaměstnání. Loni v září jsem nastoupila jako pomocná síla do kuchyně, smlouvu jsem měla do května tohoto roku na DPP. Pak ale přišly letní prázdniny a školy se zase uzavřely.

Nyní jsme opět s dětmi doma po čas letních školních prázdnin. Mám obavu je nechat doma samotné, jelikož bydlíme ve vyloučené lokalitě. Jsem tedy evidována na ÚP a pobírám dávky hmotné nouze, což je celkem 13 800 Kč, dohromady s výživným mám pak 15 800 Kč, ale to nám bohužel na celý měsíc nevystačí. Jen nájemné totiž platíme 14 500 Kč, a tak nám již téměř nic nezbývá na jídlo a oblečení pro děti, ani na školní pomůcky atd. I vše, co jsem měla našetřeno do rezervy, jsme již museli utratit za bydlení a jídlo.

Jak sbírka samoživitelce pomůže?

Minulý měsíc mi na nájemné už nezbylo a nyní jeden nájem dlužím. Mám obavu, že nám bydlení ukončí, pokud nájemné co nejdříve neuhradíme. Od září, až se otevřou školy, chci opět nastoupit do zaměstnání, mám domluvené místo opět v jídelně. Hledám nám zároveň i levnější bydlení, ale setkávám se často s předsudky, a stejně tak se mi ani nedaří najít lépe placenou práci. 

Váš příspěvek na nájem nám pomůže jako rodině velmi pomohl překlenout těžké letní období. Moc děkujeme.