Pohodlnější život pro nemocnou Natálku díky většímu autu

Liberec / Organizer: Lucie Fürstová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pohodlnější život pro nemocnou Natálku díky většímu autu

Amount raised 112 218 Kč of 500 000 Kč goal
Left 54 days
22 % z původního cíle
The campaign has ended 29. August 2022

Help by sharing

Malá usměvavá holčička z Liberce, Natálka je od narození těžce postižená, sama se neposadí, nepostaví, ani neudrží hlavičku.kombinaci závažných zdravotních problémů doplněných epilepsií. Její maminka prodělala ve 20. týdnu těhotenství cytomegalovirové onemocnění (zjednodušeně šlo o mononukleózu, která vypadala jako těžká angína) a dítěti v bříšku se přestal vyvíjet mozek.

Další zdravotní problémy

Naneštěstí se přidružily i další problémy jako například KISS syndrom, epilepsie a jiné. Natálka je tedy stále na úrovni 2-3 měsíců a je ležáček, nosí brýle a naslouchátko a čeká ji operace šilhajícího oka. Současná léčba ale pomohla částečně zvládnout epileptické záchvaty. A na první pohled byste na Natálce možná nepoznali, jak špatně je na tom zdravotně, je to krásná holčička, která umí rozdávat radost každým svým úsměvem. To je ostatně to, co pomáhá rodičům a starší sestřičce situaci zvládat. 

Jak sbírka pomůže

2letá Natálka je imobilní, maminka ji nosí v nosítku do bytu v 2. patře bez výtahu, nebo vozí ve speciálním rozměrném kočárku. Ten ale zabere celý kufr starého rodinného vozu, a navíc se do něj musí složitě rozkládat a následně znovu skládat. Auto Natálčiných rodičů navíc nemá Isofix. Ten je potřeba pro speciální autosedačku, která zabrání klimbání Natálčiny hlavičky. 

Výtěžek sbírky použije rodina na koupi ojetého vozu typu minivan, který jim usnadní nutné cestování.

Zbytek potřebných prostředků získá rodina prodejem stávajícího nevhodného vozu. Pojďme jim společně pomoci získat pomůcku, která je pro péči o Natálku nezbytná.

99 donations

“Díky za lapač snů a Natálce přeji jen to nejlepší!”
400 Kč — Stella about 9 hours ago

777 Kč — Anonymous donor 1 day ago

500 Kč — HANA MACHÁČKOVÁ 1 day ago

“Kéž peníze rychle přibývají a Natálka již brzy může jezdit ve vyhovujícím automobilu. Nákup v dobročinném bazárku. Díky všem, kteří pomáhají.”
1 111 Kč — Markéta Bílková 1 day ago

252 Kč — Simona Keyřová 2 days ago

“Jste statečný holky ❤️”
500 Kč — Míla Wokurková 2 days ago

250 Kč — Soňa 2 days ago

“Držte se, holky ❤️”
5 000 Kč — Sára Zabelová 2 days ago

“Hodně zdraví a pevnou vůli ”
500 Kč — Šárka Bartůňková 3 days ago

“Tohle je dar od člověka , který nemá Facebook a chce byt anonymní . Tedy tak činím a dostáváme se tak přes magickou hranici 100.000. Ať to tedy Natálce přibývá😊”
5 000 Kč — Petr Celis 3 days ago