Podpořte Vladíka s nemocným srdíčkem!

Olomouc / Organizer: Lucie Lysáková moc.liamg@1281avokasyleicul

{}
0 %

Podpořte Vladíka s nemocným srdíčkem!

Amount raised 65 146 Kč of 65 120 Kč goal
Left 40 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 09. May 2023

Help by sharing

Jsem maminka samoživitelka 2 synů. Staršímu jsou 4 roky a mladšímu Vladíkovi jsou 2 roky. Právě mladší syn se bohužel narodil s kombinovanou vrozenou srdeční vadou, která během těhotenství nebyla zjištěna. Zjistil to až pan doktor z novorozeneckého oddělení v den, kdy nás měli propouštět z porodnice. Poslouchal mu srdíčko a uslyšel šelest a na základě toho zavolal dětského kardiologa, který toto podezření potvrdil.

Syn byl 4. den po porodu převezen v kritickém stavu do FN Motol v Praze na dětské kardiocentrum, kde byl následující den operován, já jsem s ním tam nemohla být, protože jsem se starala ještě o staršího syna, který tam být nesměl. Toto bylo pro mě velice psychicky náročné, protože jsem musela syna nechat v nemocnici samotného. Od té doby jezdíme na časté kontroly a operace.

Defektů na srdíčku má celkem 5 a v nedávné době mu bohužel selhala i levá komora.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na mobilní klimatizaci, pulzní oxymetr a čističku vzduchu pro nemocného Vládíka, který tyto pomůcky nutně potřebuje.

Vladíkovi nikdy nebude fungovat levá komora, jak by měla. Pokud by tam žádné náznaky funkce nebyly, hrozil by mu nějaký mechanicky přistroj nahrazující levou komoru nebo případně transplantace srdíčka. Momentálně čekáme na kontrolu ve FN Motol a máme přísnou karanténu, protože se musíme vyvarovat veškerým respiračním onemocněním. Protože je Vládík kardiak a my bydlíme v bytě 1+1 v panelovém dome v 8. patře, bude třeba mu pořídit mobilní klimatizaci, protože tady přes léto máme kolem 40 stupňů, stejně tak syn potřebuje ještě pořídit čističku vzduchu a oxymetr. Jsem na rodičovském příspěvku a bohužel si tyto pomůcky dovolit nemohu. Předem mnohokrát děkuji všem.

Podekovani

27. 03. 2023

Dobry den, timto bych chtela strasne moc podekovat vsem darcum a to at uz se podileli na sbirce financne ale i sdilenim sbirky pro Vladika.

Prave v den Vladikovych narozenin jsme jeli na prvni pooperacni kontrolu na detske kardiocentrum a Vladikuv stav vypada stale stejne, leva komora mu nyni funguje na 65%. Stale jsme v karantene a musime se co nejvice vyhnout respiracnim onemocnenim, lekari nam povolili vychazky do prirody (samozrejme za teplejsiho pocasi), kontaktu s lidmi se musime stale vyhybat.

Sbirka pobezi dale a pokud se vybere neco navic, tak tyto finance budou vyuzity na veci tykajici se pece Vladika, napr. leky (pokud budou potreba i dalsi zdravotni pomucky), strava, kterou Vladik potrebuje pestrejsi, naklady spojene s cestou na kontroly k lekarum apod.

Jeste jednou a z celeho srdce Vam mnohokrat za Vladika dekuji.

Preji vsem hlavne hodne zdravi, protoze to je to nejcennejsi co mame.

Maminka Lucie

Patrons 1

Babyneeds

Partnerem sbírky je e–shop babyneeds.cz a jeho zákazníci 

147 donations

2 112 Kč — Anonymous donor 4 days ago

“Držím pěsti 🍀♥️”
373 Kč — Anonymous donor 5 days ago

777 Kč — Anonymous donor 1 week ago

300 Kč — Anonymous donor 1 week ago

777 Kč — Anonymous donor 1 week ago

171 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

300 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Posílám malý příspěvek, ale i pozitivní energii, aby všechno dobře dopadlo ❤️🍀”
1 000 Kč — Mutlinka 2 weeks ago