Podpořte tatínka Lukáše a Lilianku s mentální retardací

Domažlice / Organizer: Lukáš Bartalos moc.liamg@ljemvuradam

{}
0 %

Podpořte tatínka Lukáše a Lilianku s mentální retardací

Amount raised 1 073 Kč of 25 000 Kč goal
Left -268 days
4 % z původního cíle
The campaign has ended 20. October 2023

Help by sharing

Má dceruška Lianka je úžasná 11letá holčička, která má však od narození postižení, a to mentální retardaci společně s ADHD. Mluví, ale jen ve slovech, neumí vázat věty. Zvládne se najíst, dokonce si namaže chleba, sama se neoblékne – musím jí pomáhat. Mívá záchvaty vzteku, sama si neumí hrát, zvládne omalovánky a kreslení. Je na úrovni 4-5 let.

Maminka Lianky se o ni starat nechce.

Já jsem její tatínek v 1. stupni invalidity, který ji teprve včera dostal soudně do péče. Budu se o ni starat teď o prázdninách 24/7, a od září bude chodit do speciální školy. Poté si budu i přes svůj zdravotní stav hledat práci na částečný úvazek, nebo brigádu, abych vylepšil rodinný rozpočet a Lianka mohla mít vše, co potřebuje.

Umí projevovat radost, raduje se i z maličkostí. Například i z toho, že spolu jdeme nakoupit. Nebo když vařím a peču, má radost, že mi může pomáhat.

Lianka chodí do speciální školy pro děti s mentální retardací, kde probíhá individuální výuka.

Jak sbírka pomůže?

V naší nelehké situaci prosíme o pomoc při zaplacení nájemného a potřeb pro dcerku.

Dcera je skvělá holčička, ale jsme na vše už jen sami dva a já mám přiznán invalidní důchod prvního stupně. Věřím, že od září budu pracovat, a postavím se brzy na vlastní nohy.

Budu vám moc vděčný, když mi pomůžete zvládnout tyto prázdninové měsíce, než si najdu práci.

Děkuji.

Liance se v nové škole líbí.

12. 10. 2023

Lianka se už v nové škole zabydlela. Škola probíhá denně od 8:00 do 12:00. Prozatím Škola pro Lianku jezdí svitem pro děti s postižením a též ji dopravuje zpět domů. Bohužel se jí nepodařilo si najít kamaráda . Je ve třídě s 4 žáky jako jediná holka. Což se ale časem změní a věřím že si tam s někým padne do oka.

Každodenní rutina.

23. 07. 2023

Jako každý den tak i dnes v pravidelných 16:00 procházka na místní vlakové nádraží, kde Lianka sleduje příjezd a odjezd spojů do Prahy a do Německa. Každý den si též bere letáčky do zbírky.

3 donations

“Hodne sil”
200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeju hodně štěstí. ”
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago